Na vaší straně

TEST vepřových konzerv: Které na dovolenou koupit a které ne?

Sezóna dovolených je v plném proudu a při cestě na čundr nebo na vodu se nákupu nějaké té konzervy nevyhne asi nikdo. Ale po které sáhnout, aby se vám při jejím dlabání nezauzlovaly vnitřnosti?

To vám poradí gastronomický expert a kuchař Vladislav Stuparič. A i když ze začátku tvrdil, že v podstatě žádná vepřová konzerva se nehodí do teplé kuchyně, nakonec i on změnil názor.


A jak tedy test osmi různých vepřových konzerv dopadl?


1. místo


Švéda vepřové maso od sedláka 420 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: Švéda-Quality Hodonín

Složení: vepřová plec 315 gramů (75%), vepřové kůže 34 gramů (8%), voda, směs koření, dusitan sodný, hroznový cukr
Cena: 79,90 Kč


Hodnocení: Voní přirozeně po vepřovém mase. Větší i menší kousky masa. Chuť i konzistence jsou velice příjemné.


2. místo


Pikok vepřové maso ve vlastní šťávě 300 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: Animex Foods, Polsko

Složení: vepřové maso (92%), vepřové kůže, sůl, kořenící přípravek
Cena:34,90 Kč


Hodnocení: Voní příjemně po vepřovém. Barva není tak do růžova jako u jiných vzorků. Chuťově i texturou je maso příjemné. Lze doporučit.


3. místo


Mei Ning vepřové maso ve vlastní šťávě 400 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: PT servis konzervárna Tábor

Složení: vepřové maso (70%), voda, vepřové kůže (14%), směs koření, dusitan sodný, zahušťovadla, česnek, stabilizátory, glutamát sodný, antioxidanty, matlodextrin, olej, extrakty koření, aroma
Cena: 46,90 Kč


Hodnocení: Konzistence je řidčí, ale kousky masa tu jsou. Vůně přirozená. Chuť na první dojem příjemná, ale po chvilce je cítit nepřirozený chemický podtón.4. místo


Viva Carne vepřové maso 400 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: PT servis konzervárna Tábor

Složení: vepřové maso (50%), voda, vepřové kůže (15%), dusitan sodný, bramborový škrob, glutamát sodný, karagenan, xanthan, askorbát sodný, karmín, kmín, pepř
Cena: 39,90 Kč


Hodnocení: Vůně je nevýrazná, ale dají se tu najít kousky masa. Chuťově to není špatný výrobek, chuť masa je přirozená a není přesolená. Ale uvnitř je víc vepřových kůží, což kazí konzistenci výrobku.


5. místo


Guding vepřové maso 260 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: Shanghai Ma Ling, Hrobčice

Složení: vepřové maso (50%), voda, strojně oddělené vepřové maso (20%), sůl, koření
Cena: 31,90 Kč


Hodnocení: Vzorek je pevnější, není kašovitý. Voní po upečeném vepřovém mase. Chuť je přirozená, ale na pozadí je cítit chuť čínských lančmítů z dávných dob.


6. místo


Seliko vepřové maso 400 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: Hamé, Kunovice

Složení: vepřové maso (35%), vepřové maso strojně oddělené, voda, vepřové kůže, kořenící přípravek, solící směs
Cena: 34,90 Kč


Hodnocení: Tady už jsou i kousky masa vcelku a zrosolovatělá šťáva. Vůně je velice slabá. Tohle už by v případě nouze šlo.7. místo


Tesco vepřová masová konzerva 400 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: PT servis konzervárna Tábor

Složení: vepřové kůže (28%), drůbeží maso strojně oddělené (24%), voda, vepřové maso (20%), sója, sůl, směs koření, glutamát sodný, konzervant, zahušťovadlo, antioxidant, zahušťovadlo
Cena: 26,90 Kč


Hodnocení: Tady není kousek masa vcelku, je to kašovitá hmota. Vůni vepřového masa to má, ale jsou tam i "nevepřové" vůně. Tohle bych si dal jedině tehdy, kdybych musel. Chuťově je to hodně špatné.


8. místo


S Budget vepřové ve vlastní šťávě 415 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: Hamé, Kunovice

Složení: vepřové maso (70%), voda, drůbeží maso, solící směs, stabilizátor, koření
Cena: 25,90 Kč


Hodnocení: Konzistence je tužší, ale celé kousky masa nejsou vidět. Vůně ale není příjemná, jakoby zašlá. Chutí je uvnitř několik a zároveň se perou. A vítězí chuť dezinfekce.

pez, Lukáš Kukla, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz