Počítač

Chcete se zbavit závislosti na internetu? Tohle nikdy nezkoušejte

Chcete se zbavit závislosti na internetu? Tohle nikdy nezkoušejte
Zdroj: isifa.com

Mladý chlapec se pokusil hodně drsným způsobem zbavit své závislosti na počítači. Díky tomu dokonce skončil v nemocnici.

Mladík z Číny se dostal na jednotu intenzivní péče poté, co se hodně brutálně, pokusil zbavit závislosti na internetu. Chlapec z města Nantong sáhl po kuchyňském noži a pokusil se odříznout si ruku.

Aby si rodiče ničeho nevšimli, nenápadně se vytratil z domu a provedl to na veřejné lavičce. "Nechápeme, co se stalo. Je to přece chytrý kluk," řekli v rozhovoru jeho rodiče.

Související obsah

Lékařům se podařilo přišít ruku zpět. Zatím však nedokážou odhadnout, jestli s ní bude hýbat jako dřív, píše britský Daily Mail.

V Asijských zemích se z tohoto typu závislosti stal velký problém. Trpí jí až 24 milionů dětí. Průzkumy říkají, že závislých na internetu je až 7,1 procent obyvatel Asie.

V Číně vytvořili více než 250 kempů vojenského stylu, ve kterých mládež, mladší osmnácti let bojuje proti závislosti. Navíc přibyly zákony, které vyžadují od výrobců her, aby vytvořili něco, co dokáže hraní omezit.

Sousedící Taiwan před měsícem schválil zákon, který zakazuje dětem mladším dvou let používat mobily nebo tablety. Rodičům, kteří tento zákon poruší, hrozí pokuta až do výše 40 tisíc korun.

PSALI JSME:

Rok 2045 podle odboníků: Roboti budou všude kolem nás!

Hrozí KOLAPS INTERNETU! Kvůli jedné vteřině času navíc!

Mladík (19) závislý na SELFIE: Za den udělal i 200 fotek, pak se pokusil zabít!

Nové Windows 10 budou zdarma! Jak budou vypadat?

TN.cz / vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz