Bydlení

GALERIE: Červenobílá garsonka je minibydlení snů!

GALERIE: Červenobílá garsonka je minibydlení snů!
Zdroj: SWAN architects

Dnešním příspěvkem do rubriky Bydlení je náherný jednopokojový byt v pařížské čtvrti Montmatre. Ačkoli má jen méně než pětadvacet čtverečních metrů, pohled na jeho dotaženost vám vyrazí dech.

Byt mají na svědomí lidé ze studia SWAN architects, kteří se rozhodli do jedné místnosti vpravit takřka kompletní byt. A nevadila jim ani příčka, která už tak malou místnost rozdělovala na dvě. Architekti ji však neodstranili úplně, ale její trámovou výplň využili jako perfektní rozdělení prostoru na spací a obytný. A to vše při zachování světla, které dříve zeď nepouštěla.

 

Celý prostor také je kvůli nedostatku místa vyveden do bílé, která interiér prosvětuje a opticky jej zvětšuje. Koupelna a WC jsou poté zabudovány do zadní, vestavěné části bytu, kde se nachází i úložné prostory a malá kuchyňská linka. Podlaha je vyvedená v tmavém recyklovaném dřevě a dodává bytu útulnost.

Konstrukce, která tvořila příčku, teď slouží jako praktický odkládací prostor na každodenní věci, zatímco ty méně používané mají své místo v zadní části bytu, kde neubírají z tolik ceněného životního prostoru v obytné části.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz