Krym

Sabotáž odřízla Krym od elektřiny. Někdo odpálil sloupy vedení

Poloostrov Krym neoprávněně zabraný Ruskem, se v noci na dnešek ocitl zcela bez elektřiny. Je závislý na dodávkách z Ukrajiny, ale podle agentury Interfax někdo náložemi vyhodil do vzduchu dva rozvodné stožáry na hranicích. Bez elektřiny jsou skoro dva miliony lidí.

Kvůli přerušení dodávek elektřiny na Krym vyhlásilo ruské ministerstvo pro mimořádné situace nouzový stav. Ruská média informují o tom, že někdo na hranicích s Ukrajinou, v Chersonské oblasti, vyhodil do vzduchu dva sloupy elektrického vedení.

Krym je bez spojení s Ruskem, přestože ho Rusko protiprávně anektovalo a připojilo ke svému území. Mezi Krymem a Ruskem funguje pouze námořní a letecké spojení. "Krym je bez proudu, nemohu zatím sdělit podrobnosti," řekl agentuře TASS šéf energetické společnosti Krymenergo Viktor Plakida.

Související obsah

Proud se přerušil v sobotu zhruba v půl desáté večer. Podle ruských zdrojů je bez energie celý Krym, tedy zhruba dva miliony lidí. Všechny nemocnice na poloostrově spustily naftové generátory a celá oblast je odkázaná jen na své vlastní nouzové zdroje energie.

Zdroj: Twitter

V okolí stožárů vysokého napětí, které byly zničeny výbuchem, se v posledních dnech bojovalo. Odehrávaly se tam střety mezi ukrajinskou armádou a povstalci. Rusové z poškození vedení viní pochopitelně Ukrajince.

Související obsah

Fotografie odpálených sloupů zveřejnila radikální skupina Blokáda Krymu. Ta se však k útoku nepřihlásila - podle ní jde o sabotáž. Lidé na Krymu se zatím podle pokynů úřadů mají zásobit bateriemi a vodou.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Žena před rokem porodila po zasažení bleskem. Holčička má stále vlasy nabité elektřinou!

GALERIE pro otrlé: Takhle se změní vaše tělo, když vás zasáhne blesk!

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz