Bydlení

Zelený ráj uprostřed pouště! Úchvatný hotel si vystačí sám

V nehostinné poušti v Spojených arabských emirátech má vyrůst unikátní ekologicky soběstačný hotelový komplex. Tam, kde je dnes písek, má za 4 roky vyrůst hotelový komplex s příznačným názvem Oasis Eco Resort.

Britská společnost Baharash Architecture navrhla odvážný projekt. Stavět se má začít v roce2018 a za další dva roky má být otevřeno.

Ve vyprahlé poušti postaví nikoli na zelené louce ale v písku skutečnou oázu s jezerem uprostřed a stovkami palem okolo.

Základní zdroj vody zajístí jediná hluboká studna.. "V areálu se využije pro zavlažování plodin, chov ryb i v jezeru pro rekreační účely," plánují projektanti z Baharash Architecture. Veškerá voda bude dále kompletně recyklovaná. Uprostřed Oasis Eco resortu bude jezírko s typickou faunou a flórou této oblasti, o které budou pečovat najatí odborníci.

K ubytování bude sloužit 84 apartmánů různých typů, které budou poskytovat úžasné výhledy. Restaurace bude nabízet domorodé pochoutky z plodin vypěstovaných přímo v areálu. Středisko nabídne také zdravotní a léčebné lázně.

Energii pak zajistí solární panely, které budou rozmístěny v prstenci po celém obvodu luxusního areálu. Zaberou plochu téměř 15 tisíc čtverečních metrů.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz