Vědci

Vědci varují: Lidstvo mohou ohrozit bakterie z vesmíru!

Vědci varují: Lidstvo mohou ohrozit bakterie z vesmíru!
Zdroj: Twitter

Hollywood filmové fanoušky rád děsí vědeckofantastickými bijáky, v nichž na Zemi útočí krvežízniví vesmírní vetřelci. Hrozba z kosmu přitom může vypadat úplně jinak a být pouhým okem neviditelná.

Vědci totiž připouštějí, že obrovským problémem mohou být rozličné mimozemské bakterie, viry a jiní drobní živočichové, kteří mohou na družicích nebo například v raketoplánech doputovat na Zemi.


A řeč není o vzdálené budoucnosti, kdy bude díky technologickému pokroku možné cestovat po galaxii, nejen po naší sluneční soustavě.


Podle vědců, které cituje britský Daily Mirror, totiž mohou být klidně nebezpečné i vzorky hornin nebo ledu dovezené na naši planetu z Marsu nebo z Jupiterových měsíců.


Vědci ovšem jedním dechem uklidňují, že jsou na podobné kosmické "vetřelce" připravení a dovezené mikroorganismy prý okamžitě umístí do karantény, kde je budou zkoumat tak dlouho, dokud nebude jisté, že nemohou nikomu uškodit.


Související obsah


A když to bude nutné, budou prý vzorky izolované navždycky, vysvětluje John Rummel ze SETI institutu v Mountain View v Kalifornii.


Dá se předpokládat, že pokud si na Zemi omylem přivezeme nějaké "vesmírné stopaře", půjde o velmi odolné organismy a je možné, že lidský imunitní systém si s nimi vůbec nedokáže poradit.


Vědci spekulují, že na Marsu by jednoduché organismy mohly přežívat pod spečeným povrchem rudé planety. A pokud jde o Jupiterův měsíc Europu, existují pro změnu teorie, že pod ledovým obalem Europy je skrytý celoplanetární oceán, v němž se klidně mohl vyvinout život.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz