Jiří Kajínek

Kajínek chce po milosti očistit své jméno. Pomoct může tento svědek

Kajínek chce po milosti očistit své jméno. Pomoct může tento svědek
Zdroj: Profimedia

Doživotně odsouzený Jiří Kajínek se zřejmě díky prezidentově milosti dostane na svobodu. Dál se však bude snažit očistil své jméno, aby prokázal svou nevinu. K tomu by mu mohlo pomoci i svědectví muže, který byl údajně v době vražd na místě činu.

Zpráva o tom, že se prezident Miloš Zeman rozhodl omilostnit Jiřího Kajínka, šokovala Česko. Zatímco bývalí vyšetřovatelé i korunní svědek Vojtěch Pokoš se obávají o život, většina Čechů podle různých průzkumů s milostí souhlasí. Věří totiž, že je Kajínek nevinný.

To chce podle svých slov dokázat i sám doživotně odsouzený vězeň. Snažil se o to už z vězení a stále žádal o obnovu soudního procesu, k tomu ale nikdy nedošlo. Milost tak byla jeho poslední možnost, jak se dostat na svobodu.

S očištěním jména by mu mohlo pomoci i zapomenuté svědectví muže, který se před lety svěřil TV Nova. U soudu však nikdy nesvědčil - i proto, že krátce po poskytnutí rozhovoru ho prý pronásledovalo tmavé auto a někdo mu vyhrožoval. Muž se zhroutil a skončil v nemocnici.

 

Související obsah

Svědek se TV Nova ozval v roce 2011, kdy se znovu mluvilo o obnově procesu. Média prý kontaktoval už dříve, nikdo ho ale nechtěl vyslyšet. Tvrdil, že v roce 1993 viděl střelbu, za kterou byl Kajínek odsouzen. Střílel podle něj ale někdo úplně jiný.
V osudný den jel údajný svědek pro nové sklo na zadní okno u auta. Směřoval do Lidic, když si všiml, že na motoru má závadu.

"Půl hodinky jsem počkal, než to vychladne, nasadil jsem novej klíňák. A najednou, ani nevim, odkud se vzali, přijelo bílý auto, vyskákali dva maníci a řekli mi, ať okamžitě vypadnu, že tam bude policejní akce," popsal svědek.

 

Související obsah

Po chvíli se ale údajně musel vrátit pro zapomenutý klíč. "Tam byla taková cestička, kudy si lidi zkracovali cestu k Borské přehradě. Já jsem po ní šel, když se ozvala obrovská kanonáda, tak jsem zalehl, nevěděl jsem, co se děje. A pak jsem viděl policajta, jak stojí nad tím jedním a něco mu vykládá, a abys věděl, že my si p*del neděláme, buď rád, že jsi zůstal naživu," vyprávěl muž.

Raději prý utekl, když se ale vracel z Lidic do Plzně, všiml si, že na místě vyšetřují stejní policisté, kteří už tam byli dříve. Jeho verze se tak shoduje se spekulacemi, že za vraždami podnikatele a jeho bodyguarda, za které si Kajínek odpykával trest, stáli policisté.

Poslechněte si celý rozhovor se svědkem:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POMSTA BUDE SLADKÁ: Těchto 5 mužů trne hrůzou z propuštění Kajínka! Proč jim jde o život?

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Jiří Kajínek

Důležité Události

Píše se na Deník.cz