Pošta

Pošťáci budou mít platební terminály. Nejspíš už na podzim

Česko zřejmě čeká další velký tendr. Česká pošta rozšíří platby kartou na svých pobočkách - těch je více než tři tisíce. Už od podzimu navíc mají mít všichni pošťáci platební terminál. Jeden přitom vyjde na více než 10 tisíc korun. Výběrové řízení pošta vyhlásí v příštích měsících.

V zahraničí je to běžné - přijdete na poštu a zaplatíte kartou. U nás většinou narazíte na problém. Jde to totiž jen na jedné pobočce z pěti.

V současné době můžete kartou platit na 700 pobočkách. O kolik se jejich počet navýší, zatím Česká pošta nechtěla prozradit. "To je otázka výběrového řízení, my v současné době připravujeme jeho zadání, vypíšeme ho v řádu několika měsíců. A pak záleží samozřejmě na tom, kdo se přihlásí a s jakými podmínkami," říká mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Nevyloučil ale možnost, že platit kartou půjde všude. Nyní je problém i s platbou kartou u doručování balíků na dobírku.

Související obsah

Soukromé firmy tuto službu nabízí už několik let. Všichni pošťáci z České pošty mají terminál dostat od podzimu. Půjde o více než tisíc přístrojů - pokud k tomu přičteme dalších více než 2 a půl tisíce poboček České počty bez terminálu, začíná se rýsovat zajímavý tendr.

Česká pošta obhajuje otálení s platebními terminály tím, že všechny poplatky za jejich provoz platí sama.

pez, Lucie Heřmanská, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz