Bydlení

Studentka si přála spát v "hnízdě nad zemí". Našla neobvyklé řešení

Studentka si přála spát v "hnízdě nad zemí". Našla neobvyklé řešení
Zdroj: facebook

Mladá žena z Francie si toužila vylepšít bydlení. Přála si spát nad zemí v malé ložnici, která by působila jako hnízdo. Neobvyklé přání se jí podařilo s pomocí architekta vyplnit.

Žena nechala přestavět svou garsonku k nepoznání. Na pomoc si najala architekta Cyrila Rheimse, kterého lákalo neobvyklé zadání. Vytvořit ložnici v jednopokojovém bytě zvládl nad očekávání dobře.

Architekt naplánoval, že na prostoru o 28 metrech čtverečních vznikne "vyvýšený box", který by zastal úlohu ložnice a vyvolal dojem útulného hnízdečka. Taková řešení už nejsou v zahraničí ojedinělá. Lidé si podobné "krabice" nechávají postavit nejen jako ložnici, ale například i pracovní kout.

Studentka byla z nápadu nadšená. Dřevěnou výstavbu řemeslníci připevnili k nosné stěně pomocí železných nosníků, díky kterým bezpečně drží ve výšce 72 centimetrů nad zemí. "Otevřený box umožnil vytvoření hnízdečka, aniž by narušil otevřenost a volnost okolního prostoru bytu," vysvětluje Rheims.

Související obsah

Vysněné "hnízdečko" má i poličky na knihy. Ve zdi se ukrývá i úložný prostor. Moderně a prakticky zařídil i zbytek garsonky. Další netradiční bydlení najdete zde

ham, TN.cz

K tématu Bydlení

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz