Prezidentské volby 2018

Cukrovka, šedý zákal, úraz oka. Kandidáti prozradili své nemoci

Cukrovka, šedý zákal, úraz oka. Kandidáti prozradili své nemoci
Zdroj: TN.cz

Kandidáti na prezidenta poodhalili pro TN.cz, jaký je jejich zdravotní stav. Jsme zdraví jako ryba, tvrdí většina kandidátů. Do boje o Hrad jdou dva diabetici, jeden z uchazečů málem přišel o oko, jiný bere léky na vysoký tlak.

Redakce TN.cz rozeslala všem devíti kandidátům dotazníky, v nichž se jich ptala na jejich politické názory, rodinné poměry, majetek a zdravotní stav. U toho kandidáti odpovídali, zda trpí nějakou závažnější nemocí, prodělali vážné choroby, operace či úrazy, užívají léky, či se někdy léčili ze závislosti na návykových látkách.

Jediný, kdo čtenářům TN.cz neposkytl informace, byl stávající prezident Miloš Zeman. U něj je ale známo, že jej trápí cukrovka, o které na podzim prohlásil, že "mu odešla". Zemana trápí také neuropatie dolních končetin, kvůli čemuž má prezident potíže s chůzí.

Cukrovkou trpí také bývalý premiér Mirek Topolánek. „Diabetes mellitus 2. typu, na dietě. Glykemie 3,61,“ prozradil Topolánek. Cukrovka se u něj objevila v roce 2008.

Až v případě postupu do druhého kola prezidentské volby plánuje zveřejnit svou zdravotní dokumentaci producent Petr Hannig. „Celkově řečeno jsem celkem fit, mám na svůj věk abnormálně dobrý chrup. Cukrovku nemám. Mým zlozvykem je, že mi chutná a tak neustále bojuji s nadváhou a i když mám ve všem možném pevnou vůli, tak chuť k jídlu občas nad mou vůlí vítězí,“ napsal Hannig.

Už v roce 2016 zveřejnil kompletní lékařskou zprávu Michal Horáček. Ten prozradil, že málem přišel o oko. „Měl jsem vážný úraz oka, ale máme v Česku špičkové lékaře, kteří mi dokázali oko zachránit. Takže si přečtu i noviny,“ napsal Horáček.

Oči potrápily také Jiřího Drahoše. Ten prodělal kvůli šedému zákalu. Jako jediný z kandidátů také přiznal pravidelné užívání léků, konkrétně na mírnou hypertenzi, tedy zvýšený krevní tlak. V dětství také utrpěl pár zlomenin.

Zlomeninu holenní kosti utrpěl coby pětiletý na lyžích také Marek Hilšer. „Netrpím žádnou nemocí, jsem zdravý jako ryba,“ tvrdí vystudovaný lékař Hilšer. Že je zdravý a neužívá žádné léky, napsal také diplomat Pavel Fischer.

Úrazy ze sportu potkaly Jiřího Hynka a Vratislava Kulhánka. „Úrazy a případné operace souvisely se sportem. Zatím musím zaťukat – moje tělo pořád díky pravidelnému pohybu funguje tak, jak by mělo,“ napsal Kulhánek, který je nejstarším kandidátem.

Hynek TN.cz řekl, že ze sportu měl drobnější úrazy, poslední dobou se mu ale vyhýbají. Jeho zdravotní stav je podle jeho slov vynikající. „Každoročně chodím na komplexní zdravotní prohlídku. Navíc jsem dobrovolným dárcem krve, což bych nemohl, pokud bych nebyl v pořádku. Každé ráno se otužuji studenou sprchou a jsem aktivní sportovec,“ dodal Hynek.

Kompletní profily a všechny odpovědi prezidentských kandidátů najdete ZDE.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz