Zahraničí

Tisíce lidí se sešly v Kemerovu a žádají pravdu, policie volá posily

V Kemerovské oblasti začal třídenní oficiální smutek za 64 obětí požáru obchodního centra. K němu se připojily i některé další ruské regiony. Prezident Putin však státní smutek nevyhlásil. Kvůli narůstajícímu napětí na náměstí u pietního místa povolala policie posily.

Tisíce lidí přicházejí k obchodnímu centru Zimňaja višňa s květinami, plyšáky a soustrastnými vzkazy. Zapalují svíčky za oběti. Téměř každý v půlmilionovém Kemerovu některou z nich zná.

Během spontání akce začal dav požadovat důsledné vyšetřování a potrestání viníků. Davem zní heslo "Pravdu!" na shromáždění vystupují řečníci.

Lidé přišli uctít památku obětí požáru obchodního centra v Kemerovu 

Improvizovaný památník navštívil také ruský prezident Vladimir Putin, který u obchodního centra položil květiny. Jeho cesta do Kemerova nebyla předem ohlášena.

Zdroj: ČTK

Hasiči mezitím v doutnajících troskách stále pátrají po deseti pohřešovaných, šance na jejich přežití jsou v současné chvíli podle ruských médií nulové. V nemocnici stále zůstává patnáct lidí, kteří se léčí z otravy kouřem.

 

# # # # , . # # #

Pspvek sdlen (@svetlana_barhat),

Příčiny tragického požáru, který se bleskové rozšířil po celém centru, zatím nejsou jasné. Podle všeho byly hrubě porušeny bezpečnostní předpisy. Ruský prezident to označil za zločinnou nedbalost, uvádí ruská agentura Tass.

Související obsah

Podle současných informací při strašlivém požáru v obchodním centru Zimňaja višňa zemřelo 64 lidí, po dalších se pátrá. Celkem bylo podle agentury Tass ošetřeno 60 lidí, 15 z nich stále zůstává v nemocnici. Zatím se podařilo identifikovat pouze 25 obětí včetně 13 dětí.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz