Kábul

Centrem Kábulu otřásly dva výbuchy: Nejméně 21 mrtvých

Centrem Kábulu otřásly dva výbuchy: Nejméně 21 mrtvých
Zdroj: ČTK/AP

Sebevražední atentátníci udeřili v pondělí během ranní špičky v centru afghánského Kábulu. Výbuchy zabily nejméně 21 lidí, mezi nimi jsou i cizinci. Exploze se ozvaly nedaleko sídla kábulské mise NATO ve čtvrti, kde sídlí i zahraniční velvyslanectví.

Podle prvotních zpráv mělo při útoku zahynout pět lidí a zhruba 11 utrpět zranění. Afghánské ministerstvo zdravotnictví ale podle agentury AFP uvedlo, že obětí útoku je 21. Dalších 30 lidí výbuchy zranil.

K útokům došlo ve čtvrti Shash Darak, kde sídlí velitelství mise NATO a zahraniční velvyslanectví v Afghánistánu. Druhá exploze cílila na ty, kteří se sbíhali, aby pomohli obětem prvního výbuchu.

Podle šéfa kábulské policie Dawooda Amina při útoku zahynuli i cizí státní příslušníci. Agentura AFP informovala, že mezi oběťmi útoku je i její fotogram Shah Marai. Místní média informují dokonce o pětici zabitých novinářů.

Související obsah

Z útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Afghánskou metropoli ale zmítají časté bombové útoky, za nimiž stojí buď bývalé vládnoucí hnutí Táliban nebo radikálové z Islámského státu, který se snaží na úkor Tálibanu v zemi expandovat.
 

vbo, TN.cz

K tématu Kábul

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz