Střepiny

Střepiny 10. 6. 2018

Desítky otrávených lidí z jednoho stánku s rychlým občerstvením. Před čím nás hygienici varují a co nás může v létě stát i život? Válka žlutých proti zeleným, aneb cenová kouzla autobusových dopravců. Vyhraje zákazník? A hokejový bohatýr Ovečkin a jeho splněný sen. Stanly Cup konečně v rukou milovaného i proklínaného velikána.

Teploty kolem tropické třicítky, sem tam pořádná bouřka. Taková je podle amerických i britských meteorologů předpověď počasí pro Česko až do září. Co by to znamenalo? Jak zvládnou vedra zemědělci? A co na to říkají čeští meteorologové?

Související obsah

Bezmála 60 zákazníků stánku s rychlým občerstvením v Hradci Králové se otrávilo jídlem a skončilo ve vážném stavu v nemocnici. Jak se dá bakteriím v jídle bránit a na co si dát pozor zvlášť teď v letním období? A na co všechno naráží kontroly hygieniků?

Válka přepravních společností. Jak probíhá souboj dopravních gigantů a kdo z něj nejvíc vytěží?

Související obsah

Hráči Washingtonu Capitals porazili ve finálové sérii Vegas Golden Knights 4:1 na zápasy a získali Stanley Cup. Spolu s Jakubem Vránou a Michalem Kempným zvedl nad hlavu po 13 letech čekání také ikonický Alexander Ovečkin. Jaká byla jeho kariéra? Jaká byla jeho cesta na vrchol? A proč ruský bohatýr budí takové vášně?

Související obsah

TN.cz/vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz