VIDEO: Lví král se vrací po 25 letech. Porovnejte si obě verze

Disney v létě 2019 uvede nové zpracování Lvího krále. Ačkoliv předělávky filmů nejsou vždy vydařené a zřídka se vyrovnají původní verzi, tento film vyvolává u fanoušků Lvího krále velké naděje.

Animovaná klasika Lví král z roku 1994 je jednou z neojoblíbenějších pohádek od Disneyho. Patří také mezi 10 nejlepších animovaných filmů, byla oceněná Oscary a obsahuje písničky Eltona Johna.

Ačkoliv pokračování filmu byly méně úspěšné, příští rok uvede studio Disney úplně nové filmové zpracování původního snímku. Tvůrci se drželi původního scénáře, děj se opět odehrává v africké savaně a tentokrát se ve filmu smíchají reálná a digitální zvířata. Nová adaptace filmu je totiž nasnímaná fotorealistickou počítačovou animací.

Související obsah

Režisérem nové verze filmu je Jon Favreau, mezi jehož dřívější práce patří například film Kniha džunglí s hodnocením 80% na československé filmové databázi. Očekává se tak, že nový Lví král bude opravdu povedený.

Původní film režiséra inspiroval hlavně co se týče scén. Nové zpracování bude stejně jako to starší obsahovat pohledy z výšky na africkou přírodu a východy slunce. Skoro stejné bude u obou verzí například i představení nového krále ostatním zvířatům a jejich poklona Simbovi. Shodovat se oba filmy budou častěji, jak ukazuje video, a pro mnohé nadšence tak bude nová verze Lvího krále nostalgií.

 

Hlavní postavu Simbu namluvil americký herec a rapper Donald Glover, známá americká zpěvačka Beyoncé se představila jako Nala a Mufasa je James Earl Jonec, který svůj hlav propůjčil stejné postavě i ve filmu z roku 1994. Na hudbě se opět podílí Hans Zimmer.

V českých kinech bude premiéra 18. července 2019 a film bude uveden s dabingem i titulky.

amb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Film

Důležité Události

Píše se na Deník.cz