Minimální mzda

Kaufland zavádí minimální mzdu, takhle reagují ostatní řetězce

Kaufland zavádí minimální mzdu, takhle reagují ostatní řetězce
Zdroj: Profimedia

Obchodní řetězec Kaufland zavede příští rok minimální interní mzdu, kterou budou mít jistou všichni zaměstnanci pracující na plný úvazek bez ohledu na pozici. Redakce TN.cz oslovila i ostatní řetězce. Podobné opatření zvažuje také Globus.

Každý, kdo je zaměstnancem Kauflandu na plný úvazek, si vydělá od 1. března příštího roku nejméně 24 tisíc korun hrubého. Na provozních pozicích na prodejnách už mají zaměstnanci tuto minimální mzdu garantovanou do konce od 1. června letošního roku. Krom toho mají nárok na řadu benefitů. Redakce TN.cz se zeptala i ostatních řetězců, jestli něco podobného plánují.

"S tématem minimálních mezd v Globusu také pracujeme, ale v tuto chvíli stále běží interní diskuze se všemi našimi hypermarkety, proto bychom neradi dělali předčasné závěry," odpověděla mluvčí Globus ČR Rita Gabrielová.

Tesco minimální garantovanou mzdu pro zaměstnance bez ohledu na pozici neplánuje. "O něčem podobném neuvažujeme," odpověděl manažer komunikace Tesco Stores ČR Václav Koukolíček.

Lidl akcentuje, že práci svých zaměstnanců dobře ohodnocuje. "Naše personální politika je založena na tom, že náročná práce našich kolegyň a kolegů na provozních pozicích musí být velmi dobře oceněna. Mzdy jsme naposledy plošně navyšovali v březnu letošního roku. Nástupní mzda na pozici prodavač(ka)/pokladní činí při čtyřicetihodinovém úvazku v celé ČR 28 000 Kč a po dvou letech práce 30 286 Kč," uvedla mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Související obsah

Připomněla také, že v Praze je nástupní mzda 29 143 korun a po dvou letech práce 31 429 korun. Zdůraznila i oblíbenost zkrácených úvazků, které Lidl nabízí. Nicméně z její odpovědi není patrné, že by řetězec plánoval garantovanou mzdu pro všechny pracovníky bez ohledu na pozici.

Redakce oslovila také řetězce Albert, Penny Market a Billa, na zaslanou otázku ohledně plánů zavést interní minimální mzdu, ale společnosti nereagovaly.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Minimální mzda

Důležité Události

Píše se na Deník.cz