Vybržďovač

Vybržďovač v bílé fabii z Bíliny už zná trest! Do vězení nemusí

Dvaačtyřicetiletý pracovník stavební firmy Tomáš Vlach, který na podzim na čtyřproudé silnici u severočeské Bíliny bláznivými manévry a dokonce vybržděním přes ruční brzdu ohrožoval mladý pár v jiném autě, se vězení vyhne! Okresní soud v Mostě mu ve středu uložil tříletou podmínku. Tři roky nesmí také řídit.

Záběry šílené jízdy mezi Bílinou a Chomutovem obletěly celé Česko. Vlach v bílé služební fabii měl nejprve konflikt s řidičem druhého vozu na kruhovém objezdu, pak se jej pokusil napadnout, a když druhé auto odjíždělo pryč, několikrát se jej vybržděním pokusil přinutit k zastavení. Nejšílenější moment přišel po chvíli, Vlach fabii z rychlého pruhu otočil před druhý vůz napříč silnicí za použití ruční brzdy. Nikomu se naštěstí nic nestalo a smyslů zbaveného řidiče přivedla posádka druhého vozu přímo k policejní hlídce.

Za své jednání ale Vlach do vězení nepůjde. Policisté jej sice obvinili z obecného ohrožení, před soudem ale Vlach stál obžalovaný z trestného činu vydírání se zbraní. Za to mu hrozil až osmiletý pobyt za mřížemi.

Pomohlo mu to, že byl doposud netrestaný, k činu se přiznal, litoval jej a omluvil se za něj. Podle Mosteckého deníku poslal poškozeným omluvný dopis a omlouval se i v soudní síni. Odešel tak s tříletou podmínkou se zkušební dobou na tři roky. Vlachův obhájce i státní zástupkyně na místě prohlásili, že se proti rozsudku odvolávat nebudou.

 

Související obsah

"Byl to zkrat. Nevím, sám nechápu, co se se mnou stalo, neumím to asi sám sobě vysvětlit," kál se podle Deníku v soudní síni Vlach. Tvrdil také, že od incidentu, na který jako první upozornila televize Nova, neřídil a navštěvuje psychologa. Řídit podle rozsudku soudu nebude ještě další tři roky.

Vymlouval se, že jej vyprovokoval vztyčený prostředníček, který mu podle něj měl druhý řidič ukázat. To ale mladý šofér druhého vozu u soudu odmítl a jeho verzi potvrdila i žena, která s ním ve voze seděla. Původní konflikt se přitom Vlacha vůbec netýkal, na kruhovém objezdu vznikl mezi později vybržďovaným řidičem a další řidičkou.

Podívejte se na sestřih šílené jízdy:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vybržďovač

Důležité Události

Píše se na Deník.cz