Domácí

Zneužila retardovanou ženu a půjčila si na ni desítky tisíc! Pak zmizela do ciziny

Zneužila retardovanou ženu a půjčila si na ni desítky tisíc! Pak zmizela do ciziny
2013-04-24_PRASK-rvacka

Kriminalisté začali stíhat 55letou ženu, která zneužila důvěry retardované známé, kterou přemluvila k uzavření několika úvěrových smluv a půjček. Následně si peníze sama vzala a zmizela do zahraničí.

Policie začala jednání ženy prověřovat od poloviny března letošního roku, v těchto dnech zahájila trestní stíhání pro trestné činy podvodu a úvěrového podvodu, při kterých stíhaná žena způsobila škodu přesahující 90 tisíc koruh.

Na policii se obrátila příbuzná dospělé ženy se sníženým intelektem s tím, že kdosi zneužil její naivity a uzavřel na její jméno několik úvěrových smluv a finančních půjček.

"Prověřování ukázalo, že zmíněné situace využila 55letá žena, která se dočasně nastěhovala poblíž bydliště retardované. Manipulativním jednáním tuto postiženou ženu, která má občanský průkaz, ale kvůli sníženému intelektu vůbec nerozumí důsledkům finančních závazků, přiměla k založení několika účtů a uzavření půjček či úvěrových smluv," uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Související obsah

Část půjček stíhaná žena uzavřela jednoduše přes internet. Peníze si pak vždycky převzala a slíbila, že bude vše splácet sama. To se ale nedělo. Následně odcestovala do zahraničí.

"Vůči 55leté manipuláturce, která má v rejstříku trestů celkem 11 záznamů za krádeže, zpronevěru a podvody, a nyní je důvodně podezřelá z dalších, výše jmenovaných činů, proto zahájil vyšetřovatel trestní stíhání. Zároveň po ní vyhlásil pátrání v schengenském prostoru," doplnila Prachařová.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz