Domácí

Stavební povolení vyřídil za 3 dny, ale čeká na něj měsíc kvůli České poště

Stavební povolení vyřídil za 3 dny, ale čeká na něj měsíc kvůli České poště
Zdroj: Getty Images

Žádat české úřady o vydání stavebního povolení je často na dlouhé lokte. Náš čtenář Jiří měl neuvěřitelné štěstí, vydali mu ho během tří dnů, a to i ve shonu před vánočními svátky. Stále ho ale nemá, viníkem je však Česká pošta.

"Vím, že se ČR dlouhodobě řadí k jedněm z nejhorších zemí, co se týče složitosti zařízení stavebního povolení, nicméně já mám s úřady a čekacími lhůtami zcela odlišnou zkušenost," napsal nám čtenář Jiří. 16. prosince si na stavební úřad v Kolíně podával zkompletované podklady pro udělení stavebního povolení pro dřevostavbu a 19. prosince už měl hotovo. "Celý proces tedy stavebnímu úřadu zabral tři dny," radoval se pan Jiří. Pomohlo mu i to, že veškeré podklady měl v pořádku, strávil nad nimi také půl druhého měsíce.

Související obsah

"Vtipné bylo, že jsem se o tom dozvěděl až náhodou, protože jsem včera volal s jedním dotazem na stavební úřad. Ani mě nenapadlo se jich ptát, zda už náhodou nemají hotovo. O to větší překvapení mě čekalo, když mi jejich referent sdělil, že už to pro mě mají připravené a že mi 19. prosince posílali poštou vyrozumění," vypráví s údivem čtenář.

Související obsah

Vyrozumění os Stavebního úřadu mu ale vinou České pošty nepřišlo dodnes. Pokud by sám nekontaktoval stavební úřad, o tom, že už může začít stavět, by se jen tak nedozvěděl a zbytečně by čekal možná dlouhé týdny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz