Domácí

Poslední sbohem Jaroslavu Kuberovi, Senát chce vyhlásit státní smutek

Poslední rozloučení s významným politikem Jaroslavem Kuberou se uskuteční 3. února v Teplicích. Následné pietní shromáždění se bude konat v pražském Rudolfinu. Senát chystá návrh vyhlášení státního smutku. Předseda Senátu, ke kterému chovali hlubokou úctu i jeho političtí odpůrci, zemřel v nedožitých 73 letech.

Senát se s Kuberovou rodinou nakonec dohodl na tom, že neproběhne ani státní pohřeb, ani pohřeb se státními poctami. Chystá se však navrhnout vyhlášení státního smutku.

 "V této souvislosti jsem premiérovi dnes navrhnul, aby na 3. února vyhlásil státní smutek," uvedl 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička.

Poslední rozloučení se bude konat v teplickém divadle a podle informací od člena organizačního výboru Senátu Miloše Odstrčila bude na rakev oblíbeného politika zřejmě umístěna státní vlajka.

Související obsah

Veřejnosti vstup zakázán nebude a lidé tak budou moci vyjádřit zesnulému úctu a soustrast pozůstalým. Veřejné rozloučení s Jaroslavem Kuberou bude organizovat teplická radnice. "Samotný pohřeb se uskuteční v rodinném kruhu," řekla mluvčí senátu Sue Nguyenová.

S případným vyhlášením státního smutku rodina Kubery souhlasí. Druhý nejvyšší ústavní činitel a starosta Teplic po více než 24 let zemřel v pondělí vinou masivního infarktu. Jako případný termín státního smutku připadá den posledního rozloučení, tedy 3. února.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz