Domácí

Velká část jeho rodiny má Covid-19, přesto čeká na výsledky testů marně

Velká část jeho rodiny má Covid-19, přesto čeká na výsledky testů marně
Zdroj: Getty Images

Tři členové jeho nejbližší rodiny jsou už delší dobu pozitivní na koronavirus. Takže když minulý týden muž z Děčína onemocněl, měl horečku a úporné bolesti hlavy, rozhodl se, že se nechá na koronavirus otestovat taky. Výsledků se ale ani za šest dní nedočkal.

Doma je T. T. z Děčína od začátku minulého týdne. "Někdy ve středu mi začalo být špatně, strašně mě rozbolela hlava, takže jsem mohl v podstatě jen ležet," popisuje nástup nemoci.

Když se k tomu ve čtvrtek přidala ještě horečka přes 38 stupňů, tak se muž rozhodl, že se nechá pro jistotu také otestovat na Covid-19.

"V pátek jsem sedl do auta a jel k odběrnému místu do děčínské nemocnice. Tak mi vzali vzorky, ani jsem při tom nevylezl ven. Pak mi řekli, že se mi ozvou, až budou mít výsledky," vypráví.

Ty ale nezná ani o šest dní později. V pondělí, v úterý i ve středu volal na hygienickou stanici, protože se bál, že se třeba jeho vzorek někde zasekl nebo ztratil. "Pokaždé mi řekli, ať ještě vydržím. Ale já nevím, co mám říct v práci, co říct svému obvoďákovi," trápí muže, který už v podstatě dva týdny nikam nevychází a žije v nejistotě.

Související obsah

Minulou sobotu byl na testech i další jeho příbuzný, ani on zatím výsledky nemá. "Zítra (v pátek) zavolám na hygienu znova, potřebuju vědět, jestli se mi ta izolace přehoupne i do příštího týdne," zamýšlí se.

Vyléčení přitom zatím nejsou ani členové jeho rodiny, u nichž se koronavirus potvrdil už před delší dobou. Jeden test už vypadal dobře, ale následný už byl nepříznivý. Proto je čekají v následujících dnech další odběry vzorků.

Připomeňte si příběh rodiny z Děčína v reportáži ze začátku března:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz