Koronavirus

Počty nakažených ve světě stoupají. V Americe jich je více než 160 tisíc

Počet lidí nakažených koronavirem ve světě překonal 750 tisíc. Vyléčených je více než 150 tisíc a zemřelo už více než 35 tisíc lidí, z toho nejméně 3 tisíce ve Spojených státech. Prezident Donald Trump ale uvedl, že neuvažuje o zákazu vycházení. Itálie zaznamenala nejnižší nárůst počtu případů za poslední dva týdny.

Počet nakažených v Itálii přesáhl 100 tisíc. Přesto mají úřady i dobré zprávy. Čtvrtý týden celostátní karantény naznačuje, že se šíření nákazy daří zpomalovat.

"Počet těch, kteří jsou infikováni, klesá, přestože provádíme stejný počet výtěrů, jaký jsme prováděli před několika dny. Počet těch, kteří potřebují být hospitalizováni v rámci intenzivní péče, není tak vysoký, jaký byl začátkem minulého týdne," uvedl Franco Locatelli, prezident Zdravotnické rady.

  

Související obsah

I proto se země rozhodla prodloužit karanténu, která měla končit v pátek 3. března, nejméně do 12. dubna. Italská vláda věří, že se počty nakažených budou dál snižovat.

Naopak počet případů ve Spojených státech stále roste. Některé státy mají problémy s těmi, kteří nedodržují doporučená nařízení, a to vyhýbat se skupinám nad 10 lidí nebo vynechat nedůležité nákupy. Policie se Američany snaží kontrolovat, někteří na situaci ale mají svůj názor.

Související obsah

 

"Podle mě 90 % paniky způsobila média. Dělají z toho konec světa, přitom je to už asi patnáctý konec světa, který jsem během posledních 10 let přežil. Něco nás jednou zabije, možná tohle, možná něco jiného. Nebudu se tím ale příliš znepokojovat, přijmu rozumná opatření," uvedl řidič kamionu Joe Corley.

Spojené státy mají největší počet nakažených na světě – více než 160 tisíc. Prezident Donald Trump zatím ale neuvažuje o zpřísnění opatření a zákazu vycházení: "Jestli to uděláme, dáme vám vědět. Ale podle mě je to v tuto chvíli velmi nepravděpodobné."

Související obsah

Spojené státy na podporu těch, kteří během koronavirové krize pomáhají, v noci rozsvítily světla na slavné Empire State Building v New Yorku. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz