Domácí

Vodafone měl obří výpadek! Na 112 nevolejte, museli upozornit hasiči

Vodafone měl obří výpadek! Na 112 nevolejte, museli upozornit hasiči
Zdroj: Getty Images

Mobilní operátor Vodafone měl během čtvrtečního odpoledne obrovský výpadek. Zákazníci se nemohli dovolat, nefungovaly ani datové služby a vypadávala televize. Zhruba po čtyřech hodinách Vodafone oznámil, že vše běží, jak má.

Výpadek zaznamenali lidé už kolem půl čtvrté odpoledne. Mobilní operátor o něm informoval zhruba po půl hodině. Problémy hlásili zákazníci z celé republiky - Olomouce, Liberce, Havlíčkova Brodu nebo třeba Plzně.

"Milí zákazníci, aktuálně se můžete setkat s výpadky hovorů, datových služeb a televize. Usilovně pracujeme na tom, abychom potíže co nejrychleji odstranili," uvedl Vodafone krátce po čtvrté hodině na facebooku a omluvil se za případné komplikace.

Podle informací na fóru upczone.cz vypadl elektrický proud v hlavním headendu (koncovém bodu), který zásobuje televizním signálem celé Česko a datovým provozem Prahu i okolí. "Bohužel záložní zdroj headendu nezafungoval dle očekávání," sdělil pracovník Vodafonu z technické podpory.

Související obsah

Přibližně po čtyřech hodinách Vodafone oznámil, že už se služby podařilo obnovit. "Pokud byste ještě zaznamenali nějaké potíže, doporučujeme provést vypnutí a zapnutí vašeho zařízení," doplnil na facebooku.

Ještě předtím ale operátor způsobil komplikace na tísňové lince 112. Zákazníkům doporučil, aby pokud potřebují pomoc policie nebo záchranky vyjmuli z mobilu SIM kartu a vytočili právě toto číslo.

Jenže lidé zřejmě na linku volali i kvůli problémům s mobilní sítí. Hasiči proto museli upřesnit, pro koho je číslo 112 určeno. "Na tísňových linkách váš problém s výpadkem sítě nevyřešíme. Navíc blokujete linky pro tísňová volání," napsali na twitter.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz