Zahraničí

Bála se Covidu-19, proto cestovala ve výtahu sama. Stejně nakazila 71 lidí!

Bála se Covidu-19, proto cestovala ve výtahu sama. Stejně nakazila 71 lidí!
Zdroj: Getty Images

Koronavirus na nás může číhat kdekoli. Své o tom ví také lidé z čínské provincie Chej-lung-ťiang. Žena, která se vrátila koncem března z dovolené v USA, tam nevědomě nakazila nejméně 71 lidí. Použila totiž výtah!

"Turistka se vrátila z výletu v USA domů do čínské provincie Chej-lung-ťiang 19. března. Tedy osm dní od posledního ohlášeného případu nemoci v oblasti,“ píše deník The Independent.


I když neměla žádné příznaky a test na koronavirus byl negativní, izolovala se ve svém domově.


Navíc byla natolik opatrná, že jezdila ve výtahu pouze sama. Po ní však použila výtah její sousedka a zákeřný virus se od této chvíle začal neúprosně šířit. Sousedku totiž na konci března navštívila rodina. Její členové se o několik dní později zúčastnili večírku s přáteli.

Související obsah


Hned na začátku dubna měl jeden z účastníků akce mrtvici, se kterou ho záchranáři převezli do nemocnice. Zdravotníci však neznali souvislost mezi ním a nakaženou ženou, a proto ho podle listu The Independent neotestovali na Covid-19.


Odborníci dospěli k závěru, že výletnice musela výtah kontaminovat. Tam se následně nakazila také její sousedka, která virus předala členům své rodiny. Od těch se na oslavě nakazil muž s mrtvicí i dva jeho synové.

Související obsah


Navíc se oba synové starali o otce, který byl poté převezený do další nemocnice. Vědci následně zjistili, že muž i jeho synové v první nemocnici infikovali 28 lidí, včetně pěti zdravotních sester a jednoho lékaře.


Ve druhé nemocnici následně nakazili dalších dvacet lidí. Odborníkům se podařilo odhalit původ ohniska poté, co sousedčin otec začal vykazovat řadu příznaků a měl pozitivní test na koronavirus. Jejich domněnku potvrdil další test u ženy, která se vrátila z USA. Ta měla v krvi protilátky, které prokázaly, že Covid-19 prodělala.


"Žena byla nositelem nemoci bez příznaků a její sousedka se nakazila kontaktem s kontaminovaným povrchem ve výtahu,“ potvrdili vědci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz