Domácí

V Česku máme 9 rizikových regionů. Do Prahy se vrátí roušky

Hlavní hygienici společně se zástupci zdravotnických zařízení mluvili na pondělní tiskové konferenci o aktuální situaci s epidemií koronaviru v Česku. Vývoj předvedli na novém semaforu.

Hlavní hygienici a zástupci zdravotnických zařízení mluvili o vývoji onemocnění v jednotlivých regionech. Vývoj ukázali na mapě vznikající na základě systému stupňů pohotovosti, takzvaného semaforu, který ministr Adam Vojtěch představil minulý týden.

Společně s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou a ředitelkou pražské hygieny Zdeňkou Jágrovou promluvil také ředitel Ústav zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek a vedoucí Klinické skupiny COVID Vladimír Černý.

"Počet hospitalizovaných pacientů je 250, což je naprosto nízké číslo. Stejně tak počet úmrtí, který je velmi malý. Když se podíváme na ty nejtěžší pacienty, tak v současné chvíli je v takovém stavu pouze 20 lidí. Nikdy jsme se zatím ani neblížili k situaci, že by naše lůžková péče nestačila,“ vyjádřil se Vladimír Černý.

Podle nejnovějšího semaforu je v České republice rizikových 9 regionů, které mají zatím zelenou barvu, což znamená, že se zde vyskytuje nákaza bez komunitního přenosu.

Mapa stupňů pohotovosti v jednotlivých regionech:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

"Ze všech informací a z toho co zatím víme, tak můžeme tvrdit, že situace je v České republice dobrá. Za svou třicetiletou praxi si nepamatuji, že bychom nějakou nemoci monitorovali dvakrát denně, jako je to v tomto případě,“ řekl Ladislav Dušek.


Související obsah

Mapa nových případů v regionech za červenec:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

"Stále vyšetřujeme případ pražského klubu Techtle Mechtle, který aktuálně hlásí zhruba 250 případů, které se možná budou ještě rozšiřovat. Praha je v tomhle ohledu problematická," uvedla Rážová.

Počet případů v regionech v souvislosti s pražským klubem "Techtle Mechtle":

 

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

"Pokud by se situace i nadále vyvíjela nepříznivě, tak může dojít k represivním protiepidemickým opatřením. Nemáme vakcínu, takže nemáme jinou možnost," uvedla Zdeňka Jágrová.

"Jakmile to dovolí počasí, tak se v Praze určitě vrátíme k rouškám i mimo metro," dodává Jágrová. 

Související obsah

Počet případů v regionech v souvislosti s "kemp HC SLAVIA":

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

V České republice je aktuálně nemocí COVID-19 nakaženo 4815 lidí. Od počátku epidemie se u nás nakazilo 16 800 lidí a 384 nemoci bohužel podlehlo, naopak 11 601 se z koronavirové nákazy vyléčilo.

Na záznam tiskové konference se podívejte ZDE:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz