Koronavirus

Další trápení s rouškami, holiči nemají výjimku. "Je to nereálné," říkají

Kde nosit roušku a kde ne? Odpověď po středečním nařízení vlády hledala řada lidí. Ministerstvo zdravotnictví totiž vydalo seznam 25 výjimek. Kadeřnictví, holičství a další podobné služby mezi nimi nejsou.

Pod střechou se rouška nosí. Uvnitř a venku nikoliv. Jak oholit klienta s rouškou, když ji podle ministra musí mít? Tuto otázku přes noc řešil nejeden holič.


"Koukal jsem na internet vlastně celý večer, snažil jsem se něco víc o tom dozvědět, ale pro nás je nereálné, aby klienti měli roušky na sobě," řekl televizi Nova holič Tomáš Kovář. Souhlasí s ním i klient Daniel Havlík: "Neumím si to představit bez nějakých obtíží, třeba kdybych si musel nějak tu roušku držet rukama."


V kadeřnictvích takový problém řešit nemusí, přesto je složité zákaznice s rouškou ostříhat, občas nastanou situace, kdy si ji musí sundat.

Související obsah


"Když třeba smýváme barvu nebo když stříháme kolem uší, tak tam je to prostě nezbytně nutný okamžik," vysvětlila kadeřnice Petra Ševčíková Vavrušková.


Hygiena je ale na prvním místě. Povinná dezinfekce rukou u vstupu a měření teploty už nikoho nepřekvapí. "Máme ÚV lampu, která dezinfikuje ručníky od bakterií," dodala Vavrušková.


Podobný problém řešili i v outletovém obchodním centru. "Jedná se o otevřenou pasáž, kde je přístup do jednotek z venku, to znamená, že všude je čerstvý vzduch. My samozřejmě nabádáme naše zákazníky, aby roušky nosili," řekla jeho ředitelka Lenka Čapková.

Související obsah


Roušku byste měli mít nasazenou, už když opouštíte svůj byt a budete se pohybovat ve společných prostorách bytového domu. Venku už ji ale mít nemusíte.

Eliška Kopánková, drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz