USA

Prezident USA Donald Trump opustil nemocnici a zamířil zpátky do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump odletěl z vojenské nemocnice Waltera Reeda poblíž Washingtonu, kde byl od pátku hospitalizován kvůli nákaze koronavirem. Po propuštění zamířil rovnou do Bílého domu, kde bude pokračovat v léčbě. Informace přinesla americká stanice CNN.

Donald Trump tak ukončil svou čtyřdenní hospitalizaci v nemocničním zařízení, kam byl v pátek letecky převezen poté, co se u něj projevily příznaky nákazy koronavirem. Tu odhalily ve čtvrtek pozitivní testy. Stejně jako v pátek i dnes jeho přesun do Bílého domu zajišťoval vrtulník Marine One.

"Dnes v 18:30 opustím skvělé zdravotnické centrum Waltera Reeda. Cítím se opravdu dobře! Nebojte se covidu. Je mi lépe než před 20 lety," napsal Trump v pondělí pár hodin před svým propuštěním z nemocnice na svůj twitter. Před nemocnici jej přišly podpořit davy jeho příznivců, kteří netrpělivě očekávali jeho propuštění.

Poté, co Trump opustil budovu nemocnice, nasedl do přistavené limuzíny, která jej převezla k vrtulníku Marine One, který jej i s jeho týmem dopravil do Bílého domu, kde se bude dál léčit. Letecký přesun trval 10 minut.

Přestože podle vyjádření jeho ošetřovacího týmu neměl v posledních třech dnech teplotu a hladiny kyslíku v krvi jsou v normálu, jeho ošetřující lékař Sean Conley Trumpovo nadšení mírní. Podle něj prezident ještě nemá zdaleka vyhráno. Odborná veřejnost míní, že jeho propuštění přišlo příliš brzy.

Související obsah

Během léčby byl Trumpovi v nemocnici mimo jiné podáván i lék remdesivir. Dávky tohoto léku, který byl původně vyvinut na boj proti ebole bude prezident dostávat i během rekonvalescence v Bílém domě. Jeho pátou dávku dostane již během úterý.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz