Domácí

Chaos v opatřeních: Prymula oznámil chybná omezení, ministerstvo vydalo opravu

Kvůli zhoršující se situaci vláda ve čtvrtek zavedla další opatření proti koronaviru. Některá z nich se týkají například sportu. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve čtvrtek na tiskové konferenci uvedl, že se od pondělí uzavřou vnitřní sportoviště. Ty se ale podle nařízení vlády musí uzavřít už tento pátek.

 "Od pondělí dál budou zrušeny veškeré sportovní aktivity. Ať profesionální, tak volnočasové. V tom slova smyslu, že budou uzavřena vnitřní sportoviště. Ponechána budou sportoviště zevní, kde bude možné sportovat v počtu, který obecně platí,“ uvedl ve čtvrtek Roman Prymula.

Přitom ve čtvrtečním usnesení vlády, které má účinnost od dnešního dne, přímo stojí, že se od 9.10.2020 zakazuje provoz a používání sportovišť ve vnitřních prostorech staveb jako jsou tělocvičny, hřiště, kluziště, kurty, ringy, herny bowlingu nebo kulečníku a tréninková zařízení.

Související obsah

Zakazuje se také provoz vnitřních prostor venkovních sportovišť, posiloven a fitness center. Veškeré vnitřní prostory sportovišť, tak musí být zavřené už od tohoto pátku. Otevřená mohou být pouze venkovní sportoviště.

Od pondělí na nich navíc nesmí sportovat více než 20 lidí najednou. "Ponecháme možnost sehrání mezistátních zápasů, případně aktivit, které souvisí s některými mezinárodními aktivitami, ale bez diváku a v omezeném režimu," přiblížil Prymula.

Související obsah

Svou chybu si nakonec nejspíše uvědomil i ministr zdravotnictví, který ve čtvrtek pozdě večer zveřejnil na svém twitteru nové schéma. "Schéma možná nebylo dost jednoznačné. Zde je nová verze, která je jednoznačná,“ napsal Prymula.

Prymula představil nová opatřením proti Covidu. Podívejte se na tiskovou konferenci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz