Domácí

Babiš se pustil do Hamáčka: Klidně z vlády odejděte a jen o tom nemluvte

Babiš se pustil do Hamáčka: Klidně z vlády odejděte a jen o tom nemluvte
Zdroj: Profimedia

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v neděli prohlásil, že jeho strana zůstane ve vládě do skončení nouzového stavu a potom se rozhodne o dalším postupu. Premiér Andrej Babiš (ANO) reagoval ostře, sociálním demokratům odchodu z koalice podle jeho slov nikdo nebrání.

Podle předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) by vztahům v jeho kabinetu prospělo, kdyby "někteří členové ČSSD konečně přestali s vyvoláváním neustálých konfliktů".

Premiér to napsal TN.cz v reakci na slova ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), který v České televizi prohlásil, že se sociální demokraté po nouzovém stavu poradí, jak budou postupovat dál. Opustit koalici během epidemie by považoval za nezodpovědné.

"Odchodu sociální demokracie z vlády rozhodně nebráníme. Nouzový stav zvládneme i bez jejich účasti ve vládě. Jestli má ČSSD se svou účastí problém, tak ať klidně odejde a přestane o tom donekonečna mluvit," dodal Babiš.

Související obsah

Hamáčkovi vadí především spory o daňový balíček. Sám by daň z příjmu na 15 a 23 procent neupravoval. Současně s tím se má zrušit superhrubá mzda. Návrh, který si připravila ČSSD, ale Sněmovnou neprošel. Zelenou dostal návrh hnutí ANO, pro který zvedli ruku i poslanci ODS, KSČM a SPD.

Spor mezi koaličními partnery přichází den před zásadním jednání vlády. V pondělí se bude rozhodovat o dalším zpřísnění opatření. Česko by se mělo vrátit do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Zavřít ale zřejmě nebudou muset obchody a služby.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz