Domácí

Volby by v prosinci opět ovládlo hnutí ANO, nejrychleji rostou Piráti

Volby by v prosinci opět ovládlo hnutí ANO, nejrychleji rostou Piráti

Kdyby se volby do Poslanecké sněmovny konaly v prosinci, na prvním místě by se podle SANEP umístilo hnutí ANO, které oproti poslednímu měření ztratilo jen lehce. Na druhé místo by se dostala koalice ODS/TOP 09/KDU-ČSL, třetí místo by pak získali Piráti, kteří si výrazně polepšili. Do Sněmovny by se dostalo sedm stran, komunisté by se drželi podle průzkumu na hranici.

Hnutí ANO 2011 premiéra Andreje Babiše by podle prosincového průzkumu společnosti SANEP bylo v Poslanecké sněmovně stále nejsilnější stranou, těší se přízni 27,7 % voličů. Oproti předchozímu měření je to pokles o 0,2 %.

Druhou nejsilnější stranou by se v hypotetických volbách stalo uskupení ODS/TOP 09/KDU-ČSL se ziskem 20,1 %, to je oproti listopadu pokles o 0,4 %.

Třetí místo by obsadila Česká pirátská strana se ziskem 17,5 %. Piráti zaznamenali oproti předchozímu měření nevýraznější nárůst, polepšili si o 1,5 %. Strana zaznamenává již několikrát po sobě rostoucí trend a vcelku výrazný nárůst přízně voličů.

Na čtvrtém a pátém místě by skončila hnutí SPD a STAN. Hnutí SPD pod vedením Tomia Okamury si polepšilo o 0,7 % voličské přízně. I tato strana zaznamenává v poslední době rostoucí trend. Hnutí STAN si oproti předchozímu měření polepšilo jen o 0,1 %, získalo 8,0 %.

"Zatím se zdá, že z dalšího vznikajícího koaličního uskupení Piráti/STAN má navrch právě Česká strana pirátská. Za touto skutečností může být silná a výrazná osobnost předsedy Pirátů Ivana Bartoše, kterému se daří oslovovat nové voliče," komentuje SANEP.

Související obsah

Na šestém místě by skončila ČSSD se ziskem 6,7 % voličů, což je propad o 0,6 %. "Za poklesem může být i fakt, že role a význam Ústředního krizového štábu, který řídí předseda a ministr vnitra Jan Hamáček, pozbyl v očích veřejnosti na významu a byl upozaděn řízením a mediálními prezentacemi ministerstva zdravotnictví," doplnila společnost.

Na hraně pro vstup do Poslanecké sněmovny by pak skončili komunisté. KSČM by získala 5 %, což je pokles o 0,5 %. Další strany by se do Poslanecké sněmovny v prosinci nedostaly.

Zdroj: SANEP
TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz