Domácí

Nekonečná opatření, žádné zlepšení. Důvěřujete vládě? Hlasujte v anketě

Nekonečná opatření, žádné zlepšení. Důvěřujete vládě? Hlasujte v anketě
Zdroj: TV Nova

Za poslední rok si toho Češi zakusili mnoho. Od nošení roušek přes zavřené obchody až po distanční výuku. Dosavadní kroky vlády ale k vyřešení situace nevedly, ba naopak se epidemický stav stále zhoršuje. Česko tak nyní stojí před dalším zpřísňováním a zřejmě i prodlužováním nouzového stavu. Trpělivost občanů však má své meze. Má vláda ještě pořád vaši důvěru, anebo ji už ztratila? Hlasujte v anketě TN.cz.

Za necelý týden to bude už rok od chvíle, kdy se v Česku objevily první případy nového onemocnění covid-19. Od té doby vláda vyhlásila, rozšířila, rozvolnila, zrušila a opět zavedla mnoho opatření, třikrát vyhlásila nouzový stav a osmkrát ho prodloužila.

A další prodloužení je opět na stole, protože se situace nelepší. Jak řekl před několika týdny ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), "opatření, která jsme zavedli, přestala fungovat."

Po několika měsících, kdy děti zůstávají zavřené doma bez kamarádů a prezenční výuky, lidí si nemohou v kamenných obchodech koupit nové boty či oblečení, nezajdou do kina, restaurace a kadeřnictví, nenavštíví babičku v domově důchodců, stojí Česko před krutou realitou – opatření nezabrala, epidemický stav se nezlepšil.

Související obsah

Ba co víc, až po necelém roce od vypuknutí epidemie v České republice se teprve řeší pandemický zákon. Klíčovou zbraní v boji s pandemií má být očkovaní. Když ale vláda spustila registrační web, už první den nastal chaos. Ten pokračuje i nadále. Jak ukazují data, o víkendech se skoro neočkuje.

Očkování navíc probíhá velmi pomalu, na což upozorňují i praktičtí lékaři. Od března by se mělo začít očkovat i v jejich ordinacích, konec února je ale už za dveřmi a lékaři stále nemají žádné informace.

Samostatnou kapitolou je nouzový stav, který se Poslanecká sněmovna rozhodla znovu už neprodloužit. O pár dní později jej ale vláda vyhlásila za podpory hejtmanů znovu. Mezitím se Česko znovu dostalo na první místo v nejvyšším počtu nových případů nákazy koronavirem. Tři dny před skončením nouzového stavu tak premiér oznámil, že bude potřeba ho znovu prodloužit.

"Situace se nelepší. Je už téměř konec února a tato vláda je výkonnou mocí, disponuje ministerstvy a úřady státní správy, má nouzový stav, má veškerá dostupná data, má návrhy řešení od opozice, má k ruce odborníky, STÁLE NEMÁ PLÁN NA NÁSLEDUJÍCÍ DNY A TÝDNY," okomentovali současný stav opoziční křesťanští demokraté.

A jak jste spokojení s počínáním vlády vy? Věříte, že přestože její rozhodnutí nemusí být vždy správná, dělá to nejlepší, co může, anebo vaši důvěru už ztratila? Hlasujte v anketě TN.cz!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz