Domácí

Rok na distanční výuce. Náročné je to i pro učitele, dostali od žáků přáníčka

28. března slaví svůj den učitelé. Letos o to víc, že za sebou mají možná nejtěžší rok v kariéře. Žáky viděli většinou pouze na monitorech a kromě kantořiny se museli často stávat i psychology či IT experty. Sklízejí za to obdiv nejen od většiny rodičů, ale popřát se jim chystají i žáci. I když zatím stále jen na dálku.

Letos pedagogové na Den učitelů oslavují hlavně to, že zvládli překonat rok, který historie nepamatuje. "Někteří učitelé si fakt zaslouží popřát, protože jsou fakt hodní," myslí si děti. "Když to s námi takhle zvládají, tak proč bych jim neměl popřát. Takže jim aspoň takhle popřeju na té online výuce," svěřil se další z žáků.

"Potěšilo mě, že mi přáli někteří rodiče. Docela mě mile překvapila věta od jedné maminky: Opatrujte se nám paní učitelko, potřebujeme Vás," prozradila učitelka Hana Mikulcová.

Začátky byly pro všechny těžké. Už rok se rodiče, žáci i učitelé musí přizpůsobovat distanční výuce. Pro pedagogy to znamenalo zdokonalit se v práci s technikou. Často jim v tom radily samotné děti. Dnes už je všechno jinak.

Související obsah

 

"Naučili se nové metody, vypracovali nové postupy a zvládli ovládat zcela novou techniku. Za pomoci vedení škol jsme posunuli naše školství za pouhopouhý jeden rok tam, kam bychom si nikdy dříve ani neodvážili pomyslet. Vážení, tomu se říká vědecko-technická revoluce," prohlásil ředitel mladoboleslavské školy Štefan Klíma.

Nejlepším dárkem ke Dni učitelů by pro pedagogy bylo, kdyby se děti mohly už za dva týdny vrátit do lavic, tak jak vláda naznačuje.

Kateřina Sejková, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz