Domácí

Sníh a náledí zkomplikovaly dopravu. Policie řeší nehody i uvízlé kamiony

Do Česka dorazila studená fronta, která s sebou přinesla sníh a náledí. Špatné povětrnostní podmínky už od pondělí komplikují dopravu. Silnice na řadě míst zablokovaly kamiony, které kvůli sněhu nemohly vyjet. Policisté vyjíždějí k nehodám, jedna z nich si v pondělí večer dokonce vyžádala lidský život.

V pondělí se v Česku prudce ochladilo, místy i vydatně sněžilo. Například v Krušných horách napadlo až 19 centimetrů nového sněhu. Na některých místech dopravu kvůli špatným povětrnostním podmínkám zablokovaly kamiony.

Například v Karlovarském kraji zůstaly stát u obce Teleč a nemohly vyjet. Stejný problém měly i na silnici I/13 z Boče na Chomutov, kde omezily provoz v obou směrech. Obě silnice byly v dopoledních hodinách plně zprůjezdněné.

Kolona se tvořila i v samotných Karlových Varech, kde v ulici Závodu Míru uvízlo nákladní auto. Karlovarští policisté od rána vyjížděli kvůli počasí k několika dopravním nehodám.

Jedna z nich se stala u Lomnice na Sokolovsku, kde řidič dostal smyk a skončil v příkopu s autem převráceným na bok. Při nehodě se zranili dva lidé, jednoho z nich museli z poničeného auta vyprošťovat hasiči.

"Žádáme řidiče, kteří již přezuli ze zimních pneumatik na letní, aby do provozu vyjížděli jen v akutních případech. Například do zaměstnání či k lékáři. Řidiči by v tomto počasí měli být celkově více opatrní, předvídaví a při své cestě nikam nespěchat," apeluje na veřejnost policejní mluvčí Eva Valtová.

Související obsah

Záchranné složky kvůli počasí vyjížděly už v pondělí. Ve večerních hodinách se na Jablonecku mezi Dolní Černou Studnicí a Kokonínem srazilo osobní auto s dodávkou. Čtyři lidé se zranili, jedna žena nakonec zemřela. Nehoda se podle policejního mluvčího Vojtěcha Robovského stala pravděpodobně vlivem počasí a nepřiměřené rychlosti. Mezi zraněnými bylo i dítě.

Další dvě auta bourala i na okraji Jihlavy, kde byla namrzlá silnice a řidiči tak nedobrzdili. Na zledovatělých silnicích se od pondělí do úterního dopoledne staly již desítky nehod. Odpoledne by se měly teploty zvednout, sněhové přeháňky a mrazy nás ale podle meteorologů čekají až do pátku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz