Krimi

Africké masky, obrazy i nože. Policie hledá majitele. Nejsou to vaše věci?

Pražští policisté hledají majitele desítek různých věcí, o nichž se domnívají, že pocházejí z krádeží nebo jiné trestné činnosti. Jde mimo jiné o africké masky, řadu různých obrazů, ale také o nože, bankovky nebo vypreparovaný hmyz. Vše si můžete prohlédnout v rozsáhlé fotogalerii.

"V pondělí 26. dubna v Rozkošného ulici v Praze 5 pracovníci celní správy zastavili audi, jehož řidič neměl za volantem co dělat, měl totiž soudem vyslovený zákaz řízení. Prohlídka auta pak odhalila velké množství afrických masek, obrazů s africkými motivy, desítky starých bankovek, mincí a větší množství alb se sbírkou známek a další jiné předměty," vypočítává mluvčí policie Jan Rybanský.

Muž podle něj na místě ani později nebyl schopný vysvětlit, jak ke všem věcem přišel. "Případ si tak převzali kriminalisté, kteří se domnívají, že nalezené věci pocházejí s největší pravděpodobností z trestné činnosti," uvedl Rybanský. Zatím vyšetřovatelé vše řeší jako legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Související obsah

A zároveň hledají majitele objevených věcí. "Obracíme se na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud si zajištěné věci poznáváte nebo znáte jejich původ či majitele, kontaktujte linku tísňového volání 158," prosí policejní mluvčí.

Všechny věci zabavené v zastaveném audi si můžete prohlédnout níže v rozsáhlých fotogaleriích nebo ve videu pod titulkem článku..

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz