Krimi

Africké masky, obrazy i nože. Policie hledá majitele. Nejsou to vaše věci?

Pražští policisté hledají majitele desítek různých věcí, o nichž se domnívají, že pocházejí z krádeží nebo jiné trestné činnosti. Jde mimo jiné o africké masky, řadu různých obrazů, ale také o nože, bankovky nebo vypreparovaný hmyz. Vše si můžete prohlédnout v rozsáhlé fotogalerii.

"V pondělí 26. dubna v Rozkošného ulici v Praze 5 pracovníci celní správy zastavili audi, jehož řidič neměl za volantem co dělat, měl totiž soudem vyslovený zákaz řízení. Prohlídka auta pak odhalila velké množství afrických masek, obrazů s africkými motivy, desítky starých bankovek, mincí a větší množství alb se sbírkou známek a další jiné předměty," vypočítává mluvčí policie Jan Rybanský.

Muž podle něj na místě ani později nebyl schopný vysvětlit, jak ke všem věcem přišel. "Případ si tak převzali kriminalisté, kteří se domnívají, že nalezené věci pocházejí s největší pravděpodobností z trestné činnosti," uvedl Rybanský. Zatím vyšetřovatelé vše řeší jako legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Související obsah

A zároveň hledají majitele objevených věcí. "Obracíme se na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud si zajištěné věci poznáváte nebo znáte jejich původ či majitele, kontaktujte linku tísňového volání 158," prosí policejní mluvčí.

Všechny věci zabavené v zastaveném audi si můžete prohlédnout níže v rozsáhlých fotogaleriích nebo ve videu pod titulkem článku..

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz