Krimi

Všechna tato pátrání skončila špatně. Smutných příběhů je letos hodně

Všechna tato pátrání skončila špatně. Smutných příběhů je letos hodně
Zdroj: TN.cz / Profimedia

Tento týden oznámili policisté, že pohřešovaný Tomáš z Brna je po smrti. Po chlapci pátrali dlouhé týdny profesionálové i dobrovolníci. Jeho tělo nakonec potápěči vylovili z řeky Svratky. Tomášův příběh ale není jediný se smutným koncem. O život přišlo nejméně 12 lidí, které se policie marně snažila najít a zachránit.

Záhadné zmizení z lodi

Na začátku května jihomoravští policisté vyhlásili pátrání po muži, který za záhadných okolností zmizel na Brněnské přehradě z lodi Lipsko. Pohřešovaný nastoupil na loď, koupil si lístek do zastávky Sokolské koupaliště, tam už ale nedojel. Tělo muže našli druhý den policejní potápěči. Vše nasvědčuje tomu, že spáchal sebevraždu.

Související obsah


Pohřešovaný běžec Roman

Cizí zavinění bylo předběžně vyloučeno i v případě smrti pohřešovaného osmatřicetiletého Romana J. z Uherskohradišťska, po kterém v únoru pátrali psovodi, policisté pěší i na koních, hasiči a další dobrovolníci. Muž si šel zaběhat, ale už se nevrátil. Bližší informace k nálezu těla policie nesdělila.

Související obsah


Ztracená Regina

Tragický konec mělo půlroční pátrání po pohřešované Regině z Vyškovska. Policisté objevili její tělo zakopané v hluboké jámě nedaleko Brna. Z vraždy následně obvinili jejího bývalého přítele, kterému hrozí mnohaletý pobyt za mřížemi.

Související obsah


 

Mrtvý z Orlíku

Skokem ze Žďákovského mostu do orlické přehrady podle policie spáchal sebevraždu muž z Příbramska, po kterém policie pátrali od března. Jeho tělo vylovili potápěči v dubnu. Hledaného muže viděli svědci naposledy 2. března při odjezdu z hotelu v Solenicích na Příbramsku.

Související obsah

Dvě záhadné mrtvoly a jeden pohřešovaný

Při pátrání po sebevrahovi policisté v Orlíku objevili dvě neznámé mrtvoly a také tělo dalšího pohřešovaného. "Kriminalisté zjistili, že jde o muže, který byl od ledna letošního roku pohřešovaný, pravděpodobně tak v Orlické přehradní nádrži spáchal sebevraždu," konstatoval tehdy policejní mluvčí Jiří Matzner.

Související obsah


Tři utopení příbuzní

Tragický konec mělo i pátrání po mladících, kteří se snažili ve Frýdlantu nad Ostravicí zachránit tonoucího příbuzného ze splavu. Potápěči nejprve vylovili z vody bezvládné tělo jedenadvacetiletého muže. Druhý muž, kterého se podařilo najít, zemřel v nemocnici. Po třetím mladíkovi pátrali několik dní. Jeho tělo nakonec našli dál po proudu. Ani jemu už nebylo pomoci.

Související obsah

Pátrání po seniorovi

Policisté pátrali také po seniorovi z Královéhradecka. Obrátila se na ně manželka, která se bála o jeho život a zdraví. Senior odešel přes den z domova a slehla se po něm zem. Jeho žena obvolala všechny známé a prohledala okolí, marně. Večer se proto obrátila na strážce zákona. Policie muže nakonec našla mrtvého asi kilometr od domova.

Související obsah

Navštívil známé a zmizel

Policisté ze severu Moravy pátrali tento rok také po čtyřiašedesátiletém Jiřím N. ze Šumperska. Muž v sobotu 10. dubna navštívil známé v Leštině, cestou od nich ale zmizel. Policisté hledali poblíž hráze u řeky Moravy. Po dvou týdnech přišla smutná zpráva. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení objevili tělo pohřešovaného zaklíněné pod vodní hladinou asi tří kilometry po proudu řeky. "K zjištění přesné příčiny mužova úmrtí byla nařízena pitva," uvedla tehdy policejní mluvčí.

Související obsah

Pátrání po Tomášovi z Brna

Jedno z nejsledovanějších pátrání letošního roku, v jehož dobrý konec doufali lidé po celém Česku. Tři týdny se vyšetřovatelé snažili najít patnáctiletého Tomáše, který zmizel v brněnském Jundrově. Ani jeho se ale bohužel nepodařilo vypátrat živého. Tělo v úterý odpoledne v řece Svratce našel veslař, policie ve středu potvrdila, že patřilo pohřešovanému. Vše zatím nasvědčuje tomu, že zemřel bez cizího zavinění, vyšetřování tragédie ale bude pokračovat. Ještě se neví, jak se dostal do vody.

Související obsah


Zavražděná žena z Prachaticka

Tragický konec má i případ pohřešované ženy z Prachaticka. Podle jihočeských kriminalistů vše nasvědčuje tomu, že byla zavražděna. Po ženě pátrali od poloviny dubna, v souvislosti s její smrtí strážci zákona zadrželi pětačtyřicetiletého muže, který byl před dvěma roky propuštěn z vězení.

Související obsah

Policisté nedávno informovali o nové stopě při pátrání po dívce, jejíž případ se stále nepodařilo objasnit. Nejnovější uveřejněné zprávy o Míše Muzikářové najdete zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz