Zahraničí

Ženevu ovládl prezidentský summit, do ulic vyrazily stovky zvědavců

Dlouhé týdny se na summit Biden-Putin připravovaly bezpečnostní složky. Lidé, kteří chtěli vidět státníky na vlastní oči, museli překonat řadu komplikací, například kvůli omezené dopravě. Přesto si významný okamžik nenechaly ujít stovky lidí.

Moment, kterému ve středu přihlížel celý svět. S poněkud rozpačitými úsměvy na tvářích zamířili prezidenti ke společnému jednacímu stolu. "Děkuji, jak už jsem říkal venku, myslím, že je vždy lepší sejít se tváří v tvář," řekl ze začátku jednání americký prezident Joe Biden.


Aby se prezidenti mohli tváří v tvář sejít, musela být Ženeva dokonale zabezpečená. Omezený letecký provoz, uzavřené ulice v centru a několik tisíc ozbrojenců. "Dva nejdůležitější muži světa nejsou ve městě každý den, takže jestli nám to zkomplikuje jeden den života, je to v pohodě," uvedl fotograf ze Ženevy.

Dění po schůzce Bidena a Putina sledovala na místě reportérka TV Nova: 

Související obsah


Prezidenti si s sebou přivezli i své limuzíny, které patří mezi nejbezpečnější auta světa. Na jejich příjezd čekaly v ulicích města stovky lidí.


A čekání se vyplatilo, koho neodradilo třicetistupňové horko, tak mohl prezidenta Spojených států alespoň okem zahlédnout. Biden přijel krátce po prezidentu Putinovi, který na místo schůzky zamířil rovnou z letiště.

Související obsah

To, že do vily dorazí šéf Kremlu jako první, mělo být předem domluvené. Putin je totiž známý tím, že chodí pozdě a hrozilo by, že by na něj Biden musel čekat.


Podobně velkolepou prezidentskou slávu zažilo město naposledy v roce 1985, kdy se tu sešli prezidenti Ronald Reagan a Michail Gorbačov.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz