Počasí

Hasiči už evakuovali několik dětských táborů! S prací ještě neskončili

Kvůli bouřkám a zvyšujícím se hladinám vodních toků museli hasiči v průběhu čtvrteční noci i následujícího rána evakuovat několik dětských táborů. Nejhorší situaci hlásí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Hasiči po celé republice vyjížděli v době od čtvrteční třetí hodiny odpoledne do páteční sedmé hodiny ráno k celkem 1227 událostem. Nejhorší situace byla na Vysočině, v krajích Jihočeském, Pardubickém, Středočeském, Plzeňském, Královéhradeckém, Jihomoravském a v hlavním městě Praze.

Evakuovat kvůli bouřkám a stoupajícím hladinám vodních toků museli několik táborů. Jen v Pardubickém kraji to byly nejméně čtyři, v Královéhradeckém pak další dva. V pátek ráno museli začít řešit i přesun dětí z tábora v Křelovicích na Pelhřimovsku.

Strážníci a hasiči evakuovali  letní tábor na Chrudimsku:

Po 21. hodině hasiči zasahovali na dětském táboře u obce Liberk, části Prorubky na Rychnovsku a dále u Vernéřovic na Náchodsku. V obou případech sváželi děti ze zasažených oblastí převážně dobrovolní hasiči pomocí dopravních automobilů. Nikdo z dětí nebyl zraněn.

Související obsah

Děti z Liberku převezli do kulturního domu v obci Lukavice, evakuováno bylo 43 lidí. Pět jednotek hasičů se pak podílelo na evakuaci tábora u Vernéřovic. Nejprve ale museli hasiči odklidit popadané stromy z příjezdové cesty. Celkem 57 dětí a 30 dospělých získalo provizorní zázemí v základní škole v Meziměstí.

V Pardubickém kraji musely být kvůli bouřkám evakuovány nejméně čtyři tábory, z toho tři na Chrudimsku. Dva z nich se nacházely v opuštěném údolí nedaleko Luže, v blízkosti řeky Novohradky.

Související obsah

Panika vypukla v půl páté ráno, když zcela bez varování dorazila velká vlna. Za pouhou půlhodinu vystoupala hladina vody o metr. Jeden z táborů vyklidili sami organizátoři, s druhou evakuací museli pomoct hasiči, kteří děti převezli do sokolovny v Luži. Tam zůstanou nejméně tři dny, než se vyřeší, co bude dál a jestli tábor bude pokračovat. Děti mají vytopené stany, voda už se ale vrátila zpět do koryta.

Hasiči museli z důvodu vzestupu hladiny řeky rozhodnout o evakuaci dětského tábora v Křelovicích na Pelhřimovsku. Na místě je 37 dětí a 22 dospělých.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz