Zahraničí

Brazilský prezident je v nemocnici, má kuriózní zdravotní potíže

Brazilský prezident je v nemocnici, má kuriózní zdravotní potíže
Zdroj: Profimedia

Brazilský prezident Jair Bolsonaro skončil na pozorování v nemocnici z opravdu kuriózního důvodu - už déle než týden ho trápí úporná škytavka, která zároveň vede k bolestem břicha. Hlava jihoamerického státu má pod dozorem lékařů strávit až 48 hodin.

Bolsonaro skončil ve vojenské nemocnici v hlavním městě Brasília ve středu ve čtyři hodiny ráno místního času (dopoledne našeho času), podle některých tamějších médií kvůli ucpanému zažívacímu traktu, píše britský Guardian.

Úporného škytání se šestašedesátiletý politik, kterému se občas přezdívá jihoamerický Trump, nemůže zbavit už déle než deset dní a aktuálně si také stěžuje na bolesti břicha.

Bolsonarova kancelář vydala krátké prohlášení, podle nějž je prezident "v dobré náladě a vede se mu dobře, ale na pozorování zůstane až po dobu 48 hodin." Lékaři provádějí různé testy a vyšetření a snaží se odhalit příčinu neustávajícího škytání.

Související obsah

Do nemocnice podle brazilských médií vyrazil i chirurg Antônio Luiz Macedo, který Bolsonara v roce 2018 operoval poté, co na něj krátce před volbami zaútočil agresor a pobodal ho. Prezidentův zdravotní stav brazilská média rozebírají už několik dní. Spekulace odstartovaly po Bolsonárových veřejných vystoupeních, při nichž měl potíže s mluvením.

I když zmiňované prezidentské volby Bolsonaro vyhrál s velkým náskokem, v poslední době jeho popularita strmě padá kvůli údajnému nezvládnutí pandemie covidu. Kritici mu vyčítají třeba to, že nedokázal zajistit dostatek vakcín. V zemi už nákaze podlehlo přes půl milionu lidí, sám Bolsonaro přitom v minulosti koronavirus popsal jako lehkou chřipku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz