Domácí

ČSSD zahájila ostrou fázi kampaně, strana chce "spravedlivé Česko"

Sociální demokraté zahájili ostrou fázi kampaně pro podzimní sněmovní volby. Prioritami ČSSD jsou spravedlivé rozdělení nákladů covidové pandemie, růst platů, důchodová reforma nebo například zvýšení platů v sociálních službách. Podle šéfa strany Jana Hamáčka půjde o nejdůležitější volby od roku 1989.

"Aby nikdo neohrozil vaše životní jistoty". Tímto heslem zahájila v neděli vládní ČSSD kampaň před volbami do Sněmovny. "Chceme upozornit naše občany na to, že ty jistoty, které tady dneska máme v oblasti sociálních systému, zdravotnictví, tak to není něco, co je samozřejmé," uvedl předseda ČSSD Jan Hamáček.

Priority volebního programu představili zástupci ČSSD už před prázdninami. V plánu mají snížení DPH na potraviny nebo návrat k progresivnímu zdanění. "Čeká nás sedm týdnů tvrdé práce, kdy si vyhrneme rukávy a ukážeme a vysvětlíme lidem, co jsme pro ně ve vládě udělali a co pro ně příští čtyři roky hodláme udělat," řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Související obsah

Sociální demokraté chtějí mimo jiné zamezit privatizaci českého zdravotnictví, umožnit lidem vlastní bydlení a bezplatné školství. 

Ostrou fázi kampaně zahájili sociální demokraté ve svém sídle v centru Prahy. "Já myslím, že to je jistota a je to tradice, a to je vlastně i ten životní motiv celé té kampaně," řekl poslanec Jan Birke (ČSSD).

Zahájení kampaně se na dvoře Lidového domu zúčastnily desítky členů a příznivců sociálních demokratů, objevil se i bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek. "Přišel jsem podpořit sociální demokracii, protože si myslím, že to potřebuje, je to strana, kde jsem strávil velkou část svého života a myslím, že má správný program a teď jde o to, aby byla úspěšná a věřím, že úspěšná bude," vysvětlil Paroubek.

Související obsah

Poslední předvolební průzkumy se shodují, že se ČSSD pohybuje kolem hranice pěti procent. "Jedno z velkých témat těchto voleb budou sociální jistoty a já si myslím, že tohle je téma, které je sociální demokracii blízké, takže nějaká kreativní řešení mohou přinést určitý příliv voličů," myslí si politolog Jan Herzmann.

Strana mimo jiné slibuje i pět týdnů dovolené pro všechny zaměstnance a nárok na náhradní volno za práci v den státního svátku.

Jan Hamáček řekl, jak by rozdělil náklady covidové pandemie:

Jan Houška, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz