Domácí

Nehoda na paraglidingu! Českého politika sundal ze skály vrtulník

Nehoda na paraglidingu! Českého politika sundal ze skály vrtulník
Zdroj: TN.cz

Martin Urza, lídr nové české politické strany Nevolte Urza.cz, měl v italských horách nehodu. Při paraglidingu mu klaplo křídlo a spadl na skálu, ze které ho musel sundat vrtulník. Kvůli poranění teď bude muset omezit některé veřejné akce.

Čtyřiatřicetiletý politik Marin Urza vyrazil ke konci srpna se svou manželkou Terezou Urzovou, kandidující za stejnou stranu, na dovolenou do Itálie. Tam se věnovali paraglidingu. Na startu se Urzovi stala nehoda a musel být transportován do nemocnice v městě Udine. Nehodu zmínil na svých stránkách i italský zpravodajský web Rai News.

Urza si při paraglidingu poranil plíce, má přes deset zlomenin a poranil si i kotník, který mu italští lékaři už operovali. Lídrova manželka o tom informovala na sociálních sítích.

  

Související obsah

Momentálně je politik na anesteticko-resuscitačním oddělení (ARO). "Zatím perfektní zkušenosti, nestačím se divit. Sice ne všichni umí anglicky, ale jak se chovají ke mně i k manželovi, to je fakt nadprůměr. Bylo by skvělé, kdyby tohle bylo standardem i v našich nemocnicích," napsala Urzová na twitteru.

Kvůli zraněním musel Urza zrušit některé veřejné akce. "Bohužel se to stalo v době, kdy máme docela dost práce s těmi volbami, to taky budeme muset probrat," informovala Urzová na facebooku.

Manželé Urzovi spolu v roce 2017 založili instituci Svobodný přístav. "Vznikla za účelem šíření libertariánských myšlenek, zvyšování všeobecného povědomí o principu neagrese, anarchokapitalismu, ekonomii a volnotržní bezstátní společnosti, vzdělávání a osvěty veřejnosti," uvádí manželé na stránkách instituce.

Na stejné myšlenky navázali při založení politického uskupení Nevolte Urza.cz, které sdružuje anarchokapitalisty a kandiduje do letošních sněmovních voleb. Strana vznikla na jaře 2021, během léta pak sesbírala hlasy potřebné pro oficiální založení.

Související obsah

Strana se zavázala, že v případě zvolení složí mandát a odmítá přijmout jakoukoliv politickou funkci. Nikdo by podle ní totiž neměl nikomu vládnout silou. Cílem Urzy je především rozpoutání celospolečenské debaty o škodlivosti státu v určitých směrech. Podle strany stát dnes zasahuje do svobody občanů až moc a měl by se omezit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz