Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Chceme minimální důchod a testovat lidi na protilátky, slibuje Jurečka

Hostem diskusního pořadu moderátorky Báry Divišové byl tentokrát Marian Jurečka (SPOLU), předseda KDU-ČSL. Jurečka věří, že po volbách bude koalice SPOLU vládnout s koalicí PIRSTAN. Žádný jiný plán prý není. Představil také některé vize, které by chtěl prosadit.

Předvolební vysílání TV Nova pokračuje speciálními rozhovory s šéfy politických stran, které se v minulých volbách dostaly do Poslanecké sněmovny. Do úterního dílu si moderátorka Bára Divišová pozvala Mariana Jurečku (SPOLU), předsedu KDU-ČSL.

Jurečka na úvod řekl, že po volbách by chtěla koalice SPOLU vládnout s koalicí Pirátů a Starostů. O dalších možnostech se bavit nechtěl. Plán B prý neexistuje. 

Řeč přišla také například na drahé bydlení. Řešením by podle Jurečky bylo snížení daně nebo zjednodušení pravidel pro hypotéky.

K tématu covidu-19 by Jurečka chtěl zavést například možnost, aby si lidé mohli pravidelně chodit změřit protilátky. "Represe a restrikce tady nebudou fungovat. Fungovat bude dobrá osvěta a pozitivní motivace," myslí si Jurečka.

Velkým předvolebním tématem jsou důchody. Jurečka řešení vidí v zavedení minimálního důchodu. "Naše představa minimálního důchodu je 40 až 45 % průměrné mzdy," řekl.

Související obsah

Bilanční rozhovory s šéfy parlamentních stran můžete sledovat na TN Live vždy v úterý a ve čtvrtek od 16 hodin. Prvním hostem pořadu byl v úterý 7. září Vít Rakušan (PIRSTAN), předseda Starostů a nezávislých (STAN). Dalším hostem byla ve čtvrtek 9. září Markéta Pekarová Adamová (SPOLU), předsedkyně TOP 09. Již ve čtvrtek 16. září bude s Bárou Divišovou diskutovat předseda vládní ČSSD Jan Hamáček.

"Do diskuze byly pozvány jen takové strany, které se dostaly do PS PČR v roce 2017. A ty pak řadíme vzestupně podle počtu mandátů, které tehdy získaly," vysvětlil Kamil Houska, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova. Podrobný přehled termínů naleznete v tomto článku

Na reportáž Televizních novin se podívejte ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Píše se na Deník.cz