Videoreportáž

Přibývá nehod na koloběžkách ve městech. Lidé je také častěji kradou

Narůstá počet krádeží elektrokoloběžek, ale i jejich nehod. Nepříznivého trendu si začala všímat policie v Pardubicích. Ta podobné kolize řeší každý týden. V krajském městě už lidé na elektrickém vozítku srazili chodce, narazili do auta nebo do zdi. Poslední tři nehody se dokonce neobešly bez alkoholu. Pardubickým rekordmanem, jehož nehodu policisté stále ještě vyšetřují, je muž, který nadýchal přes dvě a půl promile. Řidiči koloběžky využívají velmi často při cestách z restaurací a běžně se pohybují na chodnících či cyklistických stezkách.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Videoreportáž

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz