Zajímavosti

Exkluzivně: Jak dnes žijí Eva a Vašek? Objasnili, jak je to s rozpadem kapely

Exkluzivně: Jak dnes žijí Eva a Vašek? Objasnili, jak je to s rozpadem kapely
Zdroj: Archív Eva a Vašek

Někteří je milují, jiným je jejich hudba zcela cizí, přesto se v Česku snad nenajde nikdo, kdo by slavné pěvecké duo neznal. Eva a Vašek si získali srdce mnoha Čechů, aktuálně se ale pohybují především po Spojených státech. V exkluzivním rozhovoru pro TN.cz manželé objasnili, jak je to s údajným rozpadem jejich kapely a svěřili se, jak vypadá jejich současný život.

Bílá orchidej, Ave Maria, Stříbro ve vlasech. To jsou jen některé z hitů, které proslavily pěvecké duo Evu a Vaška. Před několika lety českým mediálním prostorem proběhla zpráva, že se kapela rozpadla a zpěvačka se dala na sólo kariéru. V rozhovoru pro TN.cz Václav Ševčík tyto informace vyvrátil a nazval je dezinformacemi a polopravdami.

"My s Evou stále hrajeme od roku 1989. Tedy je to více než 32 let," sdělil. Protože ale Eva a Vašek nevystupovali pouze v Česku, v zahraničí naráželi na problém s výslovností jmen Vašek nebo Ševčíkovi. I z tohoto důvodu si tak Eva Ševčíková při příležitosti svých 45. narozenin osvojila umělecké jméno Eva Adams.

Vystupují tak nadále společně, přestože má paní Eva i samostatná vystoupení. "Stále spolu zpíváme a hrajeme, ale proč by Eva Adams nemohla posluchačům předvést, co se naučila na konzervatoři v Brně a rozvinula praxi za 30 roků zpěvu po světě a doma. Určitě je zajímavější koncert Eva Adams než koncert Eva bez Vaška," pronesl pan Václav.

Související obsah

​On sám se za zpěváka nikdy nepovažoval. "Hudbu jsem bral jako potřebu pro lidi," řekl. V současné době se věnuje především technické stránce hudebního světa, na zpěv ale rozhodně nezanevřel. "Zazpívám si, když mám chuť několikrát týdně, ale nové písničky přijmu, jen když narazím na nějakou, která mě zaujme a myslím si o ní, že by potěšila posluchače," prozradil.

"Jsem ale jiný než Eva. Já rozhodně nejsem stvořen pro svoji sólovou dráhu," dodal.

Život v USA

Ve Spojených státech, kde Eva a Vašek působí od roku 2016, se jim dle jejich slov daří. "S Vaškem máme 14 až 17 vystoupení měsíčně," svěřila se slavná zpěvačka. Za jejich úspěchem stojí tvrdá práce.

"Zde v USA je to zatím nejtvrdší, co se týká získání možnosti hraní, co jsem poznala. Žádná dotace a žádné prosazovaní kamarádů. Pořadatel řekne: Přijeď se zdarma představit, potom ti řeknu ano, nebo ne, a pokud ano, když nebudou spokojeni posluchači, tak konec," popsala Eva Ševčíková působení za velkou louží.

Související obsah

​Přesto na životě ve Spojených státech vidí Eva s Vaškem velké výhody. Kromě těch profesních si pochvalují i podnebí na Floridě. "Mám to tu ráda, jsem teplomilný člověk, takže si to tu opravdu užívám. Žijeme tu zcela normální život. Zde máme daleko více času na sebe, mám na mysli na rodinu," uvedla zpěvačka.

"Ale doma je doma. To zde člověku chybí a bude chybět. Chybí nám česká krajina a přátelé," doplnil ji manžel. To paní Eva potvrzuje. "Náš společný dům na Moravě, jehličnatý les, na který se mohu podívat z okna našeho pokoje," vzpomíná.

"Pandemie nás zasáhla jako všechny ostatní"

Stesk po Česku je o to větší, že do cestování zasáhla pandemie koronaviru. Než začal covid řádit, vraceli se Eva s Vaškem do rodných končin vždy v polovině dubna a v říjnu opět odlétali na Floridu. Virus pochopitelně zasáhl i do jejich vystoupení. "Vše se zastavilo ze dne na den 15. března 2020. Znovu jsme mohli začít hrát až za šest měsíců. Letenky jsme museli zrušit," popisuje paní Eva.

Související obsah

​"Zasáhlo nás to jako všechny lidi na této planetě," konstatoval Václav Ševčík. "Pro nás jako umělce to těžké není, ale jako rodiče a zaměstnavatele je to stále složité," dodal.

Přes to všechno ale dokázali i na této situaci najít pozitiva. "Covid-19 nás přibrzdil, pracovně utlumil, ale ještě více spojil," prozradila zpěvačka. Na Floridě žijí manželé se svou dcerou Evičkou, která je také hudebně nadaná.

Do Česka by se opět mohli Eva s Vaškem podívat příští rok, pokud bude situace příznivá. Natrvalo zde ale zůstat zatím neplánují, do Spojených států se oba chtějí stále vracet. Za domov je ale nepovažují. "Přála bych si mít tu možnost se na Floridu stále vracet, zpívat tu a i žít, ale domov je domov. Ten je ve mně navždy usazen," uzavřela rozhovor paní Eva.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Píše se na Deník.cz