Zahraničí

V Rusku spadlo letadlo české výroby. Zemřelo 16 lidí, další jsou vážně zranění

V Rusku se zhruba měsíc po havárii v Irkutské oblasti zřítilo další letadlo české výroby. K nehodě došlo v Tatarstánu nedaleko města Menzelinsk. Podle tamního ministerstva zdravotnictví zemřelo 16 lidí. Na 11. října byl vyhlášen státní smutek.

Celkem 16 lidí přišlo o život poté, co osobní letadlo české výroby L-410 havarovalo v Tatarstánu na východě země, informuje agentura TASS.

Na palubě letadla mělo být celkem 22 lidí, z toho 20 parašutistů. Letadlo havarovalo okolo půl desáté moskevského času, podle svědků z místa bezprostředně po startu z místního letiště.

Předběžné zprávy záchranářů hovořily o 19 mrtvých. Později ministerstvo zdravotnictví upřesnilo, že zahynulo 16 lidí, včetně obou pilotů. Šest lidí skončilo v nemocnicích ve vážném stavu .

Související obsah

Do záchranných operací se zapojilo 47 lidí a 15 kusů techniky. Podle informací TASS mohl být důvodem havárie letadla nejen nadměrný počet cestujících, ale také porucha letadla a chyby posádky. Piloti údajně těsně před nehodou hlásili poruchu motoru. 

Ruská Dobrovolná společnost pro spolupráci s armádou, letectvem a námořnictvem (DOSAAF) pozastavila všechny lety letadel typu L-410 až do konce vyšetřování příčin havárie v Tatarstánu. Organizace také uvedla, že podle předběžných informací byla příčinou havárie zřejmě technická závada.

​​Letoun, který byl v provozu 34 let, sloužil k výcviku parašutistů v aeroklubu Menzelinsky. 

Zhruba před měsícem se na jihu Ruska také zřítil letoun L-410, a to s 16 lidmi na palubě. Podle ruských médií zahynuli čtyři lidé. Letoun se měl zřítit při nouzovém přistání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz