Domácí

Divoká zvířata i spaní v trávě. Dívenka poprvé popsala, co v lese zažila

Divoká zvířata i spaní v trávě. Dívenka poprvé popsala, co v lese zažila
Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Osmiletá německá dívenka poprvé promluvila o tom, co zažila během dvou mrazivých nocí, které strávila v lesích na Domažlicku. Dívka se ztratila během rodinného výletu a od neděle po ní pátralo přes 1400 lidí. Nakonec ji našel český hajný.

Podle vyjádření mluvčího německé policie Floriana Becka je dívka v pořádku, a dokonce se svěřila s tím, co během dvou mrazivých dnů zažila. "V noci spala na louce ve vysoké trávě a viděla zvířata jako jeleny, lišky a divočáky," uvedl Beck.

​Dívenka také popsala, že se v noci v lese bojí, a proto na sebe neupozornila. Podle jejích slov také celou dobu nic nejedla ani nepila. Nyní je už se svými rodiči, kteří požádali veřejnost o soukromí. "Máme velikou radost a všem záchranářům velmi děkujeme," vzkázala rodina prostřednictvím policie.

Související obsah

Holčička strávila sama v přírodě dvě mrazivé noci. Podle záchranářů byla prochladlá, unavená, ale při vědomí a jako zázrakem vyvázla bez jakéhokoliv zranění. Sanitka ji po nálezu odvezla na hraniční přechod Folmava, kde ji čeští záchranáři předali německým kolegům. Ti ji dopravili na dětské oddělení nemocnice v německém Chamu.

Související obsah

Německou dívenku od neděle hledali jak policisté, tak i profesionální a dobrovolní hasiči. Celkově se do akce zapojilo přes 1400 lidí. V úterý odpoledne pak přišla po třech dnech dobrá zpráva, dívka byla nalezena v pořádku asi čtyři kilometry od místa, kde se ztratila.

Dívku našel hajný z Domažlických městských lesů Martin Semecký. "Ležela uprostřed lesa. Když jsme s ostatními prohledávali trávu, tak se před námi zvedla. Měl jsem ohromnou radost," svěřil se zachránce dívky pro TV Nova. Celý rozhovor s ním si můžete přečíst v tomto článku.

Holčičku v lese našel český hajný. Poslechněte si jeho první dojmy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz