Zahraničí

Kanaďanka se podruhé narodila, meteorit jen těsně minul její hlavu

Kanaďanka se podruhé narodila, meteorit jen těsně minul její hlavu
Zdroj: Profimedia

Probuzení šokem zažila v minulém týdnu žena z Kanady poté, co jí v noci střechou domu prolétl meteorit a jen o kousek minul její hlavu. Šance, že se něco takového stane, je přitom jedna ku bilionu.

Kanaďanku Ruth Hamiltonovou minulý týden uprostřed noci vzbudila obrovská rána a štěkot psa. Když se žena vzpamatovala, tak zjistila, že v posteli, kde zrovna spala, leží i kus kamene. Ve stropě domu byla navíc díra, informuje CBC.

Žena tak okamžitě zavolala policii, která pojala podezření, že by mohl kámen pocházet z nedalekého staveniště, kde se v posledních dnech demolovaly domy. Dělníci však policii uvedli, že v danou chvíli nic neodpalovali. Všimli si ale výbuchu na obloze.

Související obsah

​"Nikdy v životě jsem se tak nebála," řekla Ruth. "Nebyla jsem si jistá, co mám dělat, tak jsem zavolala na policii, a když jsem mluvila s operátorem, zjistila jsem, že mám v posteli kámen," dodala.

​Nakonec se ukázalo, že danou noc se nad oblohou západní Kanady, kde žena bydlí, prohnal meteorický roj. Žena se tak obrátila na výzkumníky ze Západní univerzity v kanadském Londýně, kteří momentálně vesmírné těleso zkoumají. Vědci každopádně už uvedli, že šance toho, že vaši postel zasáhne meteorit, je zhruba jedna ku bilionu. Žena měla ale i tak velké štěstí, že se jí nic nestalo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz