Domácí

Jiří Lábus skončil kvůli covidu v nemocnici. Podstoupil léčbu jako Trump

Jiří Lábus skončil kvůli covidu v nemocnici. Podstoupil léčbu jako Trump
Zdroj: Profimedia

Herec Jiří Lábus se nakazil covidem-19, zřejmě mutací delta. Lábus byl naočkovaný a prodělal jen mírný průběh nemoci. Kvůli nízkým protilátkám ale podstoupil stejnou léčbu jako bývalý americký prezident Donald Trump.

Jednasedmdesátiletý Jiří Lábus se podle svých slov zřejmě nakazil silnější mutací delta. Kvůli nízkým protilátkám v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze podstoupil léčbu.

"Mám po šesti měsících od očkování slabou ochranu proti viru, proto mi dali kapačku, v níž byly ochranné látky. Stejnou léčbu podstoupil i Trump," řekl Lábus deníku Blesk. Konkrétně lékaři Lábusovi naordinovali přípravek REGN-Co-V2, který obsahuje velké množství protilátek. Ten by měl nemoc zastavit.

Související obsah

Momentálně se herec léčí doma. "Je mi dobře," odpověděl Lábus v úterý po poledni redakci TN.cz na otázku, jak se mu po podání přípravku daří. Předtím měl zvýšenou teplotu, rýmu a kašel. V izolaci bude do 8. listopadu.

Studio Ypsilon, jehož členem je Lábus, muselo do karantény. Kromě Lábuse se totiž nakazil i ředitel a umělecký šéf Jan Schmid a další herci. Divadlo kvůli tomu už v minulém týdnu upravilo svůj program. Diváci mají kvůli vstupenkám kontaktovat obchodní oddělení.

Hana Zagorová byla v září také převezena do nemocnice (9/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz