Zahraničí

Další útěk před Tálibánem. Mladým fotbalistkám pomohla Kim Kardashianová

Další útěk před Tálibánem. Mladým fotbalistkám pomohla Kim Kardashianová
Zdroj: Profimedia / facebook

Do záchrany afghánských uprchlíků se zapojila další celebrita. Kim Kardashianová pomohla mladým afghánským fotbalistkám, aby se dostaly do vysněné Anglie. V Afghánistánu pod vládou Tálibánu by totiž sportovat nemohly.

Kim Kardashianová podala pomocnou ruku mladým afghánským sportovkyním a jejich rodinám. Financovala totiž jejich let do Velké Británie, kde budou moci začít nový život a dále se věnovat sportu.

O pomoc mladým fotbalistkám ji požádal newyorský rabín Moshe Margaretten, který se věnuje pomoci Afgháncům. "Asi hodinu po tom, co jsme spolu mluvili na zoomu, jsem dostal zprávu od Kim, že chce financovat celý let," řekl rabín Margaretten.

Související obsah

​Třiceti mladým Afghánkám nabídl podporu tým Leeds United. Spolu s nimi odletěly i jejich rodiny, do Británie tedy kromě hráček přiletělo ještě 100 dalších lidí. Ti přistáli na letišti Stansted ve čtvrtek brzy ráno. Afghánci si teď pobudou 10 dní v karanténě, poté budou moct začít v Británii své nové životy a dívky opět sportovat.

V zemi ovládané Tálibánem by se mladé fotbalistky musely se svou profesionální sportovní kariérou rozloučit. Podle Tálibánu jsou totiž sportující ženy projevem politického vzdoru. Kvůli tomu už zemi opustilo mnoho profesionálních sportovkyň. Například dospělé fotbalistky našly nový domov v Austrálii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz