Domácí

Zmrzlé silnice komplikovaly dopravu. Na několika místech řidiči bourali

Čeká nás mráz, sněhové přeháňky a teploty pod nulou. Zvlášť opatrní by měli být řidiči. Namrzlé silnice v úterý po nočním ochlazení na mnoha místech komplikovaly dopravu.

Mnohé kopce na Zlínsku se pro řidiče proměnily v nebezpečné pasti. Třeba nedaleko Fryštáku se srazila dvě osobní auta. Na silnici byl led, řidiči i při pomalejší jízdě nedokázali srážce zabránit.

Naštěstí se nikdo nezranil. To nehoda poblíž Horní Moštěnice na Přerovsku skončila tragicky. Zemřel jeden člověk. V Olomouckém kraji je to v letošním roce už 37. úmrtí na silnicích, tedy o patnáct víc než loni. Příčiny tragické nehody policisté dál zjišťují.

Kvůli častým sněhovým přeháňkám zůstává pro kamiony dál uzavřená silnice první třídy číslo 56 v okolí vodní nádrže Šance na pomezí Zlínského a Moravskoslezského kraje.

Související obsah

Mrznout má i v dalších dnech. Toho využívají mnohé lyžařské areály k zasněžování. První střediska, byť v omezeném provozu, spustila vleky už minulý týden.

Před nastávajícím víkendem se k nim přidají další, například v Jeseníkách nebo Beskydech. Podmínky navíc vylepší až čtvrt metru sněhu, který v nejbližších dnech slibují meteorologové.

kdu, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz