Koronavirus

Za sobotu přibylo 9 210 nově nakažených, ubylo ale hospitalizovaných

Za sobotu přibylo 9 210 nově nakažených, ubylo ale hospitalizovaných
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Testy v sobotu odhalily 9 210 nově nakažených covidem-19 a 1206 reinfekcí. Je to největší počet nakažených za víkendový den od 4. prosince. Hospitalizovaných pacientů s covidem ale ubylo, vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Sobotní počet nově potvrzených nákaz covidem-19 je nejvyšší za posledních šest týdnů. Oproti minulé sobotě jde o 133% nárůst. Lidí s covidem ale v nemocnicích leží méně, podle aktuálních informací na webu ministerstva je jich 1 599. K pátku jich bylo 1 802. Ve vážném stavu je 312 pacientů.

V sobotu zdravotníci provedli 53 570 PCR testů a 4 919 antigenních testů. Za sobotu mírně vzrostla incidence, na 100 000 obyvatel připadá za poslední týden 587 nově nakažených.

Související obsah

Od pondělí 17. ledna začne ve firmách plošné antigenní testování. Bude probíhat dvakrát týdně a je povinné pro očkované i neočkované osoby. Pokud zaměstnanci vyjde pozitivní výsledek, musí opustit pracoviště a nastoupit do pětidenní karantény. Tu je možné ukončit negativním PCR testem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz