Zahraničí

Putin po delší době promluvil. Vše jde podle plánu, tvrdí

Po několika dnech promluvil ruský prezident Vladimir Putin, který prohlásil, že invaze na Ukrajinu probíhá podle plánu. Jeho armáda přitom podle dostupných informací utrpěla tvrdé ztráty a třeba Kyjev se jí stále nepodařilo dobýt. Zopakoval, že Rusy a Ukrajince považuje za jeden národ. Země je prý v područí neonacistů a Moskva se ji od nich snaží vyčistit.

Putin tvrdí, že ruská operace na Ukrajině probíhá podle plánu. Odhady amerických expertů přitom hovoří o dvou až čtyřech tisících padlých ruských vojáků. Moskva přiznala 500 ztrát na životech.

"Jde to přesně podle harmonogramu, vše je úspěšně řešeno," prohlásil šéf Kremlu ve čtvrtek odpoledne.

"Ruští vojáci a důstojníci si počínají jako praví hrdinové, postupují vytrvale, protože vědí, že jsou v právu. Během bojů naši vojáci i domobranci z oblasti Donbasu podávají hrdinské výkony," pokračoval. Trvá na tom, že Ukrajinu ovládají neonacisté a Rusko ji chce od nich vyčistit.

Související obsah

​Ruští vojáci podle Putina narazili na nacionalistickou ukrajinskou jednotku s 15 tanky. "Zničili je a velitel se poté granátem vyhodil do vzduchu," tvrdil prezident Ruska s tím, že dostane vojenské vyznamenání.

"Nikdy se nevzdám názoru, že Ukrajinci a Rusové jsou jeden národ, ačkoliv se některé podařilo zastrašit. Někteří se dokonce vydali cestou banderovců dobrovolně," uzavřel Putin.

Putin se stal z neúspěšného agenta jedním z nejmocnějších mužů světa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz